چه‌طور ساعت مطالعه را زياد کنیم؟

برای افزایش میزان ساعات مطالعه و درس خواندن خود،اهداف کوتاه‌مدت و منظمی را برای خود در‌ نظر بگیرید. این زمان را به زیرمجموعه‌هایی تقسیم کنید. وقتی‌ اولین صفحه را تمام کردید، زمان خاصی را برای این کار اختصاص دهید. اگر برای مثال فیزیک یا ریاضی می‌خوانید، زمانی را برای حل هر مسئله در نظر بگیرید. به عبارت دیگر تکالیفتان را به واحد‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. برای همه‌ی اهداف معین‌شده زمانی را تعیین کنید. این شیوه توانایی شما را برای مطالعه کردن افزایش می‌دهد بدون این‌که تمرکزتان را از دست بدهید.

08

تخمین زمان یکی از عوامل مؤثر در تدارک یک برنامه‌ی مؤثر برای مطالعه است. اگرچه این کار در ابتدا مشکل به نظر می‌رسد ولی  بعد از تمرین، آسان خواهد شد. برای این منظور به طور واقع‌بینانه زمان را تخمین بزنید و سعی کنید از آن فراتر نروید. اگر مدتی تخمین زدن را تمرین کنید به زودی قادر خواهید شد تا این کار را به دقت و درستی انجام دهید.

زمان مطالعه‌ی خود را برحسب ساعت تقسیم‌بندی کنید. بیش از یک ساعت مطالعه، کارایی کاهش می‌یابد. در پایان هر ساعت مطالعه به طور مرتب استراحت کوتاهی داشته باشید و هرگز برای چندین ساعت به طور مداوم و بدون رفع خستگی مطالعه نکنید.

منبع:kanoon.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.