چگونه توانستم در کنکور 93 زیست شناسی را 100 درصد بزنم؟(بخش اول)

خانم  زهرا کلاه‌چی رتبه 19 کنکور منطقه 2 و 38 کشوری از شهر دزفول که موفق شده در کنکور 93 به 100% سؤالات درس زیست شناسی پاسخ صحیح دهد به بیان شیوه‌ی مطالعاتی خود پرداخته است. که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

مهم ترین نکته در مورد روش مطالعه درس زیست شناسی برای کنکور این است که دانش‌آموزان رشته تجربی بدانند تمام جملات کتاب باید حفظ و تجزیه و تحلیل شود . این موضوع کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که متن کتاب در درس زیست شناسی اصلی ترین منبع کنکور است .

البته تست زدن به صورت آموزشی و سنجشی در خانه لازم است . اما دقت کنید که تعداد کتاب های تست درصد شما را تعیین نمی‌کند . سعی کنید همیشه تست های کنکور را در اولویت قرار دهید و با آن ها سطح و روش مطالعه خود را بسنجید.

biology-blackboard

**این مرحله از مطالعه ( حفظ نمودن مطالب کتاب درسی ) مهم‌ترین و ابتدایی ترین اقدام برای درصد بالا زدن در زیست شناسی است . فقط زمانی می‌توانیم اشکالات دیگرمان را در تست زنی و مفهموم را رفع کنیم که این مرحله را با اطمینان انجام داده باشیم . برای حفظ نمودن مطالب هر شخصی روش منحصر به فردی دارد که این روش حاصل تجربیاتش در دوران راهنمایی و دبیرستان است . اما نکته مشترک اکثریت این است که اصل استمرار را رعایت می کنند .

دومین نکته برای بالا زدن در زیست شناسی فنّ تست زنی است . برای بیش‌تر ما پیش آمده است که با وجود این‌که درس را کاملاً بلد بوده ایم ، اما نتوانسته ایم عملکرد خوبی در آزمون داشته باشیم . دلیلش این است که مهارت تست زنی هم یکی از عواملی هست که تأثیر زیادی در آزمون ها و کنکور دارد . این مهارت فقط و فقط با آزمون دادن به دست می آید .

هر چقدر هم که در خانه تست زده باشیم در جلسه ازمون باید سعی کنیم که تحلیل کردن و استدلال را بیاموزیم . اگر به درصد های آزمون های یک سال گذشته من توجه کنید می بینید که به ندرت درصد 100 در زیست شناسی داشته ام ولی یکی از اساسی ترین دلایل من برای 100 زدن در کنکور این بود که همیشه سعی می کردم از آزمون های آزمایشی نه تنها نکته درسی بلکه مهارت تست زنی را بیاموزم . پس سعی کنید همیشه برای یاد گرفتن آزمون بدهید نه بدست آوردن رتبه .

در آخر این‌که برنامه آزمون های آزمایشی برای درس زیست شناسی فوق العاده عالیست . پس حتی اگر در آزمون هایتان بعضی منابع را نمی‌توانید بخوانید سعی کنید تحت هیچ شرایطی از برنامه زیست شناسی جدا نشوید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.