چگونه در شرایط خاص درس بخوانیم؟(بخش ۲ از ۲)

کتاب‌های درسی و اینترنت
خوشبختانه شبکۀ اینترنت در سراسر کشور، سرعت نسبتاً خوبی دارد و شما می‌توانید کتاب‌های درسی خود را از سایت دفتر تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش کشور دانلود کنید. همچنین بسیاری از سایت‌ها و شبکه‌های مجازی، به صورت رایگان پاسخگوی خودآزمایی‌ها و تمرین‌های کتب درسی هستند؛
 
در ضمن، شما با عضویت در کانال‌های علمی موجود در شبکه‌های مجازی، می‌توانید از سؤال‌ها و تست‌هایی که در این کانال‌ها وجود دارد، بهره ببرید و سطح آمادگی و توانمندی علمی خود را ارتقا ببخشید. همچنین می‌توانید با سرپرستان این کانال‌ها، که اکثرا دبیران توانمند آموزش و پرورش هستند، مشکلات درسی خود را مطرح کنید و به پاسخ صحیح دست یابید.
 
۱۹۲۰_doctors039day2018

 
گروه‌های درسی تشکیل دهید
شما تنها داوطلبی نیستید که با مشکلات ناشی از گسترش ویروس کرونا در جامعه، دست و پنجه نرم می‌کنید و تحت فشار هستید و دوستان و همکلاسی‌هایتان نیز شرایطی مشابه با شما دارند؛ دانش‌آموزانی که هرکدام در یک درس توانمند هستند؛ بنابراین، از توانایی‌های هم بهره ببرید و در گروه‌های درسی (که به صورت اینترنتی تشکیل می‌دهید) به یاری هم برخیزید. مطالعۀ گروهی اینترنتی که در آن، اعضای گروه با جدیت برای پیشرفت همدیگر تلاش کنند، می‌تواند در موفقیت تمامی اعضا (چه افراد قوی و چه ضعیف) مؤثر واقع شود.
 
شبکه آموزش و برنامه‌های آموزشی صدا و سیما را دریابید
برنامه‌های درسی شبکۀ آموزش سیما و برنامه‌های آموزشی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز، می‌تواند در رفع نقاط ضعف داوطلبان در این شرایط خاص، مثمر ثمر واقع شود.
 
مایوس نباشید
درست است که حدود دو ماه و چند روز تا زمان برگزاری آزمون سراسری، بیشتر باقی نمانده است، اما هیچ وقت مایوس نشوید و مطمین باشید که در همین زمان اندک نیز، اگر بخواهید و عزمتان را جزم کنید، می‌توانید سطح علمی خود را به خوبی ارتقا ببخشید. اینکه شما دست روی دست بگذارید و آه بکشید، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد و تنها فایده‌اش این است که اگر رتبۀ خوبی کسب نکردید، می‌توانید تقصیر را گردن طبیعت، وضعیت بهداشتی جامعه، شرایط و …. بیندازید و به قول معروف عذاب وجدان نداشته باشید، اما در نتیجه کارتان، هیچ‌گونه تاثیری نخواهد گذاشت؛ پس به جای آنکه دست زیر چانه بگذارید و غصه بخورید، دستی به زانو بگیرید و برخیزید و از پیروزی خود بر سختی‌ها و مشکلات، لذت ببرید.   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.