چگونه مهارت تست‌زنی خود را افزایش دهیم؟

همه شما به خوبی می دانید که برای موفقیت در هر آزمونی لازم است علاوه بر مطالعه‌ی دقیق مطالب درسی با نوع سؤالات مختلف تستی نیز آشنا شوید؛

بنابراین لازم است پس از مطالعه‌ی هر مبحث، چند تست متنوع و نکته‌دار مربوط به آن را در ذهن خود داشته باشید. برای این‌که یادگیری‌تان دوچندان شود پس از حل هر تست، نکته‌ی آموزشی آن را یادداشت کنید. این نکات ارزشمند در دوران جمع‌بندی و مرور گنجینه‌ای ارزشمند برای‌تان خواهد بود.

index

سؤالات تستی که بعد از اتمام مطالعه‌ی درس حل می‌شود به منظور جمع‌بندی مطالب و افزایش سرعت یادگیری و در عین حال بالا بردن راندمان و بازدهی مطالعه است؛ پس باید با اعمال زمان صورت گیرد.

در این میان تعدادی از تکنیک‌ها به‌راحتی و سادگی قابل اجرا بوده و در موفقیت شما در آزمون‌ها تأثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین استفاده‌ی صحیح از این تکنیک‌ها می‌تواند راندمان زحماتی را که تا کنون کشیده‌اید تا چند برابر افزایش دهد.

از جمله‌ی این تکنیک‌ها ضربدر و منها، دو خودکار، زمان‌های نقصانی و… است. با پیاده کردن هر یک از این تکنیک‌ها در منزل می‌توانید تکنیکی را که برای شما مؤثرتر است برگزیده و در آزمون‌های اصلی آن را اجرا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.