چگونه می‌توان بهترین منابع را انتخاب کرد؟

هميشه داشتن يک کتابخانه‌ي منظم که از کتاب‌هاي کوچک و بزرگ پر شده است، لذت‌بخش است؛ اما سؤال اين‌جاست که چگونه مي‌توان بهترين کتاب‌ها را انتخاب کرد و در اين ميان موضوع مهم‌تر اين است که کدام منابع براي موفقيت در کنکور به ما کمک مي‌کنند؟

روزي که تصميم به آغاز راه مي‌کنيم، اولين گام تهيه‌ي کتاب‌ها و منابع کمک آموزشی مناسب است. براي اين‌که بهترين منابع را داشته باشيم، جستجو را آغاز مي‌کنيم. در اينترنت عبارت "بهترين منابع کنکور" را جستجو مي‌کنيم. با دوستان و اقوامي که سال‌هاي قبل رتبه‌هاي عالي کسب کردند مشورت مي‌کنيم. معلمان و مشاور هم کتاب‌هاي ديگري را معرفي مي‌کنند. در نهايت ما مي‌مانيم و يک ليست بلندبالا از کتاب‌هاي ريز و درشت!

از هر درسي چندين و چند کتاب کمک‌درسي و کتاب تست و دی وی دی آموزشی تهيه مي‌کنيم و داخل کتابخانه‌ي اتاقمان مي‌چينيم.

بياييد اندکي با دقت تأمل کنيم:

images

آيا فرصت کافي براي مطالعه‌ي همه‌ي اين منابع کمک آموزشی در اختيار داريم؟

آيا سطح علمي ما در نقطه‌ي شروع، با سطح علمي افرادي که مورد مشورت ما بودند يکسان است؟

آيا مطالعه‌ي تمام اين منابع براي موفقيت در کنکور لازم و کافي است؟

اگر سطح علمي منابع با دانش ما مطابقت نداشته باشد، چه خواهد شد؟

اگر در پايان سال نتوانستيم همه‌ي اين منابع را مطالعه کنيم چه اتفاقي مي‌افتد؟

فکر مي‌کنم خودتان به جواب رسيده باشيد. براي تهيه‌ي بهترين منابع، ابتدا ياد بگيريد که خودتان را بشناسيد. خودآگاهي، شما را از اين همه جستجو بي‌نياز خواهد کرد.

يادگيري را ابتدا از منبع اصلی طرح سوالات کنکور یعنی کتاب درسی شروع کنید و در ادامه و در صورت نیاز از منابع مناسب و استاندارد استفاده نمایید و پله پله براي رسيدن به هدفتان گام برداريد. اين را بدانيد که هر فردي شيوه‌ي مطالعه و سبک درس خواندن متفاوتي دارد و يک نسخه را نمي‌شود براي همه‌ي دانش‌آموزان پيچيد.

مطمئن باشيد که کوه‌هاي بلند و استوار با چيده شدن سنگ‌ريزه‌ها بر روي هم به وجود مي‌آيند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.