چگونه می‌توان بهترین منابع کنکور را انتخاب کرد؟

سؤالی که امروزه ذهن بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور را درگیر خود کرده است این‌ است که چگونه می‌توان بهترین منابع را برای کنکور انتخاب کرد و در این میان موضوع مهم‌تر این است که کدام منابع برای موفقیت در کنکور به ما کمک می‌کنند؟

بیایید کمی صادق باشیم. روزی که تصمیم به آغاز راه می‌کنیم، اولین گام تهیه‌ی منابع مناسب است. برای این‌که بهترین منابع را داشته باشیم، جست‌وجو را آغاز می‌کنیم. در اینترنت عبارت "بهترین منابع کنکور" را جست‌وجو می‌کنیم. وبلاگ‌های رتبه‌های برتر کنکور را زیر و رو می‌کنیم و با دوستان و اقوامی که سال‌های قبل رتبه‌های عالی کسب کردند مشورت می‌کنیم. معلمان و مشاوران هم کتاب‌های دیگری را معرفی می‌کنند. در نهایت ما می‌مانیم و یک لیست بلندبالا از منابع و کتاب‌های ریز و درشت!

از هر درسی چندین و چند کتاب کمک‌درسی و تست تهیه می‌کنیم و داخل کتابخانه‌ی اتاقمان می‌چینیم. بیایید اندکی در این مورد تأمل و تفکر کنیم:

mmnnn

آیا فرصت کافی برای مطالعه‌ی همه‌ی این منابع تا روز کنکور را در اختیار داریم؟

آیا سطح علمی ما در نقطه‌ی شروع، با سطح علمی افرادی که مورد مشورت ما بودند یکسان است؟

آیا مطالعه‌ی تمام این کتاب‌ها و منابع برای موفقیت در کنکور لازم و کافی است؟

اگر سطح علمی کتاب‌ها با سطح دانش ما مطابقت نداشته باشد، چه خواهد شد؟

اگر در پایان سال نتوانستیم همه‌ی این منابع را مطالعه کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

فکر می‌کنم خودتان به جواب رسیده باشید. برای تهیه‌ی بهترین منابع، ابتدا یاد بگیرید که خودتان را بشناسید. خودآگاهی، شما را از این همه جست‌وجو بی‌نیاز خواهد کرد. یادگیری را از منابع و سؤالات ساده‌تر شروع کنید و پله پله برای رسیدن به هدفتان گام بردارید. این را بدانید که هر فردی شیوه‌ی مطالعه و سبک درس خواندن متفاوتی دارد و یک نسخه را نمی‌شود برای همه‌ی دانش‌آموزان پیچید. مطمئن باشید که کوه‌های بلند و استوار با چیده شدن سنگ‌ریزه‌ها بر روی هم به وجود می‌آیند. 

 

استاد حسین احمدی،کنکور آسان است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.