چگونه نابغه خلاق درون خود را بیدار کنید(بخش ۳ از ۳)

 مرحله چهارم: از قضاوت مداوم کار خود دست بکشید
همه افراد، حتی آدم‌های بسیار موفق، برای خلق کاری بزرگ دچار چالش می‌شوند.
هر آن کس که مدام در حال خلق چیزی است، خود را قضاوت می‌کند. اینکه کار خود را قضاوت کنید، امری طبیعی است، و اینکه احساس کنید آن چه خلق کرده‌اید به آن خوبی که انتظار داشته‌اید نیست، نیز طبیعی است؛ ولی مهم آن است که این نارضایتی، شما را از ادامه انجام کار منصرف نکند.
 
مرحله پنجم: خود را پاسخگو نگه دارید
کار خود را با عموم به اشتراک بگذارید. انجام این کار باعث می‌شود تا شما برای ارایه بهترین‌های خود پاسخگو باشید و همچنین برای شما بازخورد ایجاد می‌کند تا کاری بهتر ارایه دهید، و هنگامی که ببینید دیگران با آن چه شما خلق کرده‌اید ارتباط برقرار کرده‌اند، انگیزه پیدا می‌کنید تا بهتر عمل کنید.
 
گاهی به اشتراک گذاری کارتان، به معنای آن است که مجبور می‌شوید با منتقدان و کسانی که شما را دوست ندارند مواجه شوید؛ ولی در اکثر مواقع، تنها اتفاقی که می‌افتد، همراه کردن شما با کسانی است که با شما هم عقیده هستند و به کار شما علاقه دارند یا کار شما را حمایت می‌کنند، و کیست که چنین چیزی را نخواهد؟!
 
دنیا به افرادی احتیاج دارد که خلاقیت خود را در اختیار عموم قرار می‌دهند. آنچه از نظر شما ساده به نظر می‌رسد، معمولاً از دیدگاه فردی دیگر، هوشمندانه است؛ ولی این موضوع را تا زمانی که کار خود را به اشتراک نگذاشته‌اید، نخواهید فهمید.
 
چگونه خلاقیت درون خود را کشف کنیم
پیدا کردن خودِ خلاقانه‌مان ساده است: کار را انجام دهید، آن را به اتمام برسانید، بازخوردها را دریافت کنید، راه‌هایی را برای ارتقای کارتان پیدا کنید و فردا دوباره تلاش کنید، و برای ۱۰ سال، ۲۰ سال یا حتی ۳۰ سال هم که شده ادامه دهید. به یاد داشته باشید که ایده خلاقانه، تنها بعد از تلاش‌های بی وقفه به سراغ شما خواهد آمد.
 
هیچ هنرمند، ورزشکار، کارآفرین یا دانشمندی نیست که با نیمه رها کردن کارش به جایی رسیده باشد؛ بنابراین، از بحث و کلنجار رفتن دست بکشید و کاری را انجام دهید

پیدا کردن خودِ خلاقانه‌مان ساده است: کار را انجام دهید، آن را به اتمام برسانید، بازخوردها را دریافت کنید، راه‌هایی را برای ارتقای کارتان پیدا کنید  و فردا دوباره تلاش کنید

۱۹۲۰_doctors039day2018  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.