چگونه يک دانش آموز کنکوري موفق باشيم؟(بخش دوم)

 هر ساله دانش‌آموزان زيادي در کنکور سراسری شرکت مي‌کنند. يکي از مشکلاتي که دانش‌آموزان کنکوري با آن مواجه مي‌شوند اين است که نمي‌دانند همزمان با مدرسه و درس هاي روزانه، چگونه براي کنکور نيز مطالعه کرده و آماده شوند. اين مساله، زماني مهم‌تر مي‌شود که بدانيم بر خلاف دانش‌آموزان، ساير داوطلبان پشت کنکوري، وقت و زمان بيشتري براي برنامه‌ريزي و مطالعه دروس خود دارند.

 مساله درس خواندن و مطالعه براي کنکور، همزمان با مدرسه آن قدر مهم است که بعضي از دانش‌آموزان که عملکرد ضعيف‌تري دارند، چنان اين مساله را براي خود بزرگ و بغرنج مي کنند که روحيه خود را ازدست داده و ديگر نمي‌توانند آن گونه که بايد و توان دارند، براي کنکور مطالعه کنند. با توجه به آنچه گفته شد، در اين مقاله تصميم گرفتيم تا درباره نحوه مطالعه دانش آموزان، همزمان با مدرسه صحبت کنيم. کارهايي که شما عزيزان بايد براي يک مطالعه خوب و مفيد انجام دهيد تقريباً شامل موارد زير مي‌شود:
 
ideas88

3- نظم در امور
 
يکي از مشکلاتي که برخي از دانش آموزان کنکوري با آن مواجه هستند، اين است که به دليل رفتن به مدرسه، انجام تکاليف روزانه و … نمي‌توانند مطابق با برنامه ریزی که برای خود انجام داده اند پیش بروند و خوب درس بخوانند؛ به عبارت ديگر، کنترل اوضاع برنامه درسي و وقت خود را از دست مي‌دهند.
 
شما عزيزان براحتي مي‌توانيد بر اين مشکل غلبه کنيد و چاره اين کار هم همان برقراري نظم در کارهايتان است. سعي کنيد که خود را به داشتن برنامه و نظم خاص در انجام تکاليف روزمره، مثل رفتن به مدرسه، مطالعه دروس، خواب و استراحت مقيد کنيد؛ به اين ترتيب با برقراري نظم، جلوي هدر رفتن بخش زيادي از وقت شما گرفته خواهد شد. 
 
4- حمايت و پشتيباني خانواده
 
خانواده، نقش بسيار کلیدی و مهمي در حمايت و پشتيباني از کنکوري‌ها دارد. اعضاي خانواده، بخصوص والدين، مي‌توانند با راهنمايي‌هاي درست و اصولي خود نقش تعیین کننده ای در هدايت تحصيلي و آمادگي داوطلب داشته باشند. براي اينکه اين موضوع تحقق يابد، يک سوي جريان رابطه، شما دانش آموزان عزيز هستيد.
 
سعي کنيد هر وقت که با مشکلي مواجه مي شويد، نياز به آرامش يا هم فکري داريد و يا احساس مي‌کنيد که مساله‌اي در امور درسي بخصوص کنکور ذهن شما را به هم ريخته است، آن را با خانواده خود در ميان بگذاريد. اگر حتي پدر و مادر شما نتوانند بنا به دلايل مختلفي، مثل کم سواد يا بي‌سواد بودن يا داشتن مشغله زياد، شما را دريابند، با خواهر و يا برادر خود، مشکلتان را در ميان بگذاريد. گاهي حتي اگر آنها نتوانند کاري براي شما انجام دهند، همان صحبت کردن از مشکل هم باعث مي‌شود تا شما احساس راحتي و آرامش کنيد.

۲ comments on “چگونه يک دانش آموز کنکوري موفق باشيم؟(بخش دوم)

 1. ناشناس می‌گه:

  نظر شما درباره ازمون های ماز برای درس زیست شناسی چیه ..من شنیدم اکثر نفرات برتر تو ازمون های ماز بودند.ایا حقیقته؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با عرض سلام و احترام

   اگر با آزمون های مدرسه و آرمون آزمایشی که در آن شرکت می کنید تداخلی پیدا نکند مناسب و مفید خواهد بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.