چگونه يک دانش آموز کنکوري موفق باشيم؟(بخش چهارم)

هر ساله دانش‌آموزان زيادي در کنکور سراسری شرکت مي‌کنند. يکي از مشکلاتي که دانش‌آموزان کنکوري با آن مواجه مي‌شوند اين است که نمي‌دانند همزمان با مدرسه و درس هاي روزانه، چگونه براي کنکور نيز مطالعه کرده و آماده شوند. اين مساله، زماني مهم‌تر مي‌شود که بدانيم بر خلاف دانش‌آموزان، ساير داوطلبان پشت کنکوري، وقت و زمان بيشتري براي برنامه‌ريزي و مطالعه دروس خود دارند.

 مساله درس خواندن و مطالعه براي کنکور، همزمان با مدرسه آن قدر مهم است که بعضي از دانش‌آموزان که عملکرد ضعيف‌تري دارند، چنان اين مساله را براي خود بزرگ و بغرنج مي کنند که روحيه خود را ازدست داده و ديگر نمي‌توانند آن گونه که بايد و توان دارند، براي کنکور مطالعه کنند. با توجه به آنچه گفته شد، در اين مقاله تصميم گرفتيم تا درباره نحوه مطالعه دانش آموزان، همزمان با مدرسه صحبت کنيم. کارهايي که شما عزيزان بايد براي يک مطالعه خوب و مفيد انجام دهيد تقريباً شامل موارد زير مي‌شود:
 
ideas88
 

7- کتاب درسي، مهم‌ترين مرجع کنکور
 
يکي از نگراني‌هايي که بيشتر داوطلبان دانش‌آموز دارند، اين است که در وقت کمتري که آنان نسبت به ساير داوطلبان پشت کنکوري دارند، نمي توانند کتاب هاي کمک درسي يا کتاب‌هاي تست زيادي را مطالعه کنند و به اين صورت احساس مي‌کنند که از سايرين عقب خواهند ماند.
 
بايد به این نکته مهم و کلیدی اشاره کنيم که کتاب درسي، مهم‌ترين و اصلي‌ترين مرجع همه سؤالات کنکور سراسری است، و اگر شما عزيزان، اين کتاب‌ها را بخوبي و به طور کامل مطالعه کنيد، براحتي مي‌توانيد به سؤالات آزمون سراسري پاسخ داده و رتبه خوبي را کسب کنيد؛ پس نگران وقت کم براي مطالعه و مطالعه نکردن کتاب‌هاي کمک آموزشي نباشيد و تمرکز خود را فقط روي کتاب‌هاي درسي خود بگذاريد. براي تست‌زني هم به سراغ تست‌هاي آزمون سراسري برويد.
 
8- استفاده بهينه از کلاس درس
 
يکي از کارهاي بسيار مهمي که شما دانش‌آموز داوطلب کنکور بايد انجام دهيد اين است که در سر کلاس درس، همه حواس خود را به درسي که معلم مي دهد، متمرکز کنيد. اين موضوع، اهميت بسیار زيادي دارد؛ زيرا، چه بخواهيد و چه نخواهيد، بخشي از وقت شما در کلاس درس مي گذرد. درواقع شما مجبور هستيد که در کلاس حضور داشته باشيد؛ پس خوب به صحبت هاي معلم خود گوش دهيد تا همه چيز را به خاطر بسپاريد. شايد مطالبي که معلم شما مي گويد باعث شود تا شما وقت کمتري را به مطالعه مجدد آن درس اختصاص دهيد و از طرف ديگر به تست هاي آن بحث در کنکور بخوبي پاسخ دهيد.
 
نکته ديگري که شما دانش آموزان عزيز بايد به آن توجه ویژه ای داشته باشيد اين است که علاوه بر تمرکز دقيق و کامل در کلاس، در حل مسايل و بحث‌ها فعال نيز باشيد و با معلم خود همراهي کنيد. اين کار علاوه بر افزایش کیفیت یادگیری باعث مي‌شود تا بحث‌هايي که شما در آن شرکت مي‌کنيد بيشتر در ذهنتان بماند و بخوبي در جلسه آزمون سراسري به خاطرتان آيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.