کارهاي کنکوري و روزهاي گرم تابستان(بخش سوم)

نوبتي هم که باشد، نوبت شما دانش‌آموزان عزيزي است که امسال مي‌خواهيد براي اولين بار در کنکور سراسری شرکت کنيد. ضمن عرض «خسته نباشيد» به شما عزيزان به خاطر اينکه فصل امتحانات نهایی را پشت سرگذاشته‌ايد، بايد اشاره کنيم که وضعيت شما با داوطلباني که يک يا چند بار تا الان کنکور را گذرانده‌اند، فرق مي‌کند.
 
اول اينکه داوطلبان پشت کنکوري، درباره نوع سؤالات، ميزان سختي و آساني آنان، چگونه براي کنکور درس خواندن، نحوه تست زني و … تجربه هايي دارند که ممکن است بيشتر شما عزيزان اين تجربيات را نداشته باشيد. دوم آنکه اين گروه، در مقايسه با شما، بعضي از درس ها را به ميزان بيشتري براي کنکور مطالعه کرده‌اند و مي‌توانند دروس را در مدت زمان کمتري نسبت به شما مطالعه کرده و موفق شوند؛ پس لازم است که شما دانش‌آموزان عزيز در مقايسه با بيشتر داوطلبان پشت کنکوري، مطالعه بيشتر و بهتري داشته باشيد.
 
index

 
براي انجام اين کار لازم است که مدتي را استراحت کنيد. روزهاي اين استراحت بستگي به ميزان خستگي شما و نيازتان به تمديد نيرو دارد. ممکن است که دانش‌آموزي به مدت بيشتر و دانش آموز ديگري به مدت کمتري براي انجام اين کار نياز داشته باشد؛پس اين شما هستيد که بهتر از هر کسي و با شناخت روحيه خودتان بايد براي شروع مطالعه در تابستان تصميم بگيريد.
 
اگر نياز به استراحت بيشتري داريد، به دليل اضطراب، استرس يا … زودتر شروع نکنيد؛ زيرا در ادامه راه آمادگي براي کنکور و زماني که نياز است بيشتر درس بخوانيد حتماً خسته خواهيد شد و اين خستگي نابهنگام بيشتر به ضرر شماست و این همان چیزی است که ما از آن با عنوان فرسودگی درسی یاد می کنیم.
 
 به همين خاطر، لازم است که کارهاي چندي انجام دهيد که ما در بخش بعدی آنها را به شما توضيح خواهيم داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.