کتاب‌هایت را دریاب

فرقی نمی‌کند که در کدام مقطع و کدام رشته‌ی تحصیلی هستید؛ مهم این است که بدانید کتاب از شما چه می‌خواهد.چه‌قدر برای‌تان پیش آمده که مدت‌های زیادی به کتابتان مراجعه نکرده و فقط جزوه‌تان را مطالعه کرده باشید؟

خالی از لطف نیست که توجه و دقت بیش‌تری به  کتاب‌های‌تان داشته باشید و نکات ریز و ارتباط مباحث را با هم پیدا کنید، حتی از مطالعه‌ی کتاب‌هایی که به ظاهر نکات خاصی ندارند نیز غافل نشوید (مانند کتاب ریاضی)، بارها دیده شده که تعداد قابل توجهی از سوالات کنکور سراسری از مثال‌ها و تمرین‌های کتاب آورده شده است.

index

بنابراین شما می‌توانید با مطالعه‌ی دقیق و مفهومی کتاب درسی خودتان را برای موفقیت در آزمون های مختلف -آزمون آزمایشی یا آزمون سراسری- بیش‌تر آماده کنید.

نکته‌ی بعدی که بارها و بارها شنیده‌اید مهندسی منابع مطالعاتی است؛ یعنی بدانی چه کتابی- چه آموزشی و چه کمک‌آموزشی- دارید و در صورت نیاز متناسب با شرایط آن را تهیه کنید.

دیگر به نیمه‌های سال تحصیلی رسیده‌ایم و باید بدانید که برای هر درس چه جزوات و کتاب‌هایی دارید و به جای خودش و درست از آن استفاده کنید.حل تمرین جدا و کتاب‌های تست و کتاب‌های جمع بندی جدا؛برای مثال وقتی زیست شناسی می‌خوانید در کنار کتاب تستی خود،یک کتاب زیست تصویری کنار دست‌تان باشد تا مفاهیم و ارتباط آن‌ها را ببینید و یاد بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.