کشف انرژی‌های درونی با انجام وظیفه

از مدرسه می‌آیی و کیف را به گوشه‌ای و لباس‌ها را هم به گوشه‌ای دیگر پرتاب می‌کنی و بعد از سلام اولین جمله‌ای که از تو به گوش می‌رسد این است: «مامان گرسنه‌ام.»

بعد مشغول رفع خستگی می‌شوی. ساعت‌ها از پس هم می‌گذرد و تو هم‌چنان مشغول هستی!

اما باید بدانی که بعد از کمی استراحت و کمی هم خوابیدن خستگی واقعی رفع می‌شود و بعضی‌ها خستگی کاذب دارند و آن را نمی‌شود با تنبلی و فرار از درس از بین برد. راه درمان آن، بانشاط و فعال بودن است.

index

جالب است بدانید که در حین درس خواندن،ذهن از خستگی فاصله می‌گیرد.فرض کنید بعدازظهر در خانه نشسته‌اید و در سکوت تمام منتظرید خستگی‌تان رفع شود! ناگهان تلفن زنگ می‌زند و مهمان در راه است و غیر از شما هم کسی نیست که منزل را مرتب کند. مسلماً عین فنر بلند می‌شوید و به کارها می‌رسید و خودتان را مرتب می‌کنید.

از حال قبلی‌تان خبری هست؟ اصلاً به کل فراموش کرده‌اید. پس این حقیقت دارد که خستگی شما در اثر هیجان و کنجکاوی و… در چشم برهم‌زدنی از بین می‌رود و این نشان می‌دهد این شما هستید که می‌توانید کنترل امور را در دست بگیرید و با کمی اراده می‌توانید به احساسات نه‌چندان خوبتان غالب شوید. وقتی بااراده عمل کنید می‌بینید چه ذخایر انرژی شگفت انگیز و فوق العاده ای داشتید و تا به حال خودتان هم از آن بی‌خبر بوده‌اید.

وظیفه‌ی شما درس خواندن است. ممکن است ابتدا در برابر انجام آن کمی جبهه‌‌گیری کنید ولی وقتی پیشرفت‌تان را ببینید سرحال‌تر و فعال‌تر از قبل می‌شوید و گویی در درونتان یک منبع انرژی دوباره‌ای کشف کرده‌اید!

احساس راحتی و مهم بودن و قوی و توانمند بودن می‌کنید و تازه خودتان را کشف می‌کنید. به این راحتی‌ها تسلیم نشوید و آن‌قدر به کار خودتان ادامه دهید که تمام نیرو‌های کشف‌نشده‌ی خودتان را کشف کنید.

پس این نکته مهم را همیشه به یاد داشته باشید که دقیقاً زمانی که حس می‌کنید هیچ چیزی در مغزتان فرو نمی‌رود اگر ادامه دهید برد با شماست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.