کلاس‌های تقویتی و تصمیم شما

گاهی ممکن است دانش‌آموز بهره‌ی لازم را از کلاس درس نبرد یا نیازمند یادگیری عمقی‌تر و دانستن نکات زیادتری از کتاب باشد یا به دلایل متنوع دیگر تصمیم به شرکت کردن در کلاس‌های متنوع بگیرد. شما دانش‌آموزان عزیز که قصد شرکت در کلاس‌های خارج از مدرسه را دارید لطفاً به نکات زیر با دقت هرچه تمامتر توجه کنید:

– اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود وقت شماست. فرض کنید کنکوری هستید. مسلماً به زمانی احتیاج دارید که بتوانید آموخته‌های خود را مرور کنید یا مسئله‌ و تستی از نکاتی که یاد گرفتید حل کنید. خودتان را تصور کنید که با یک کوله‌پشتی بر دوش از این سر شهر به آن سر شهر به دنبال کلاس یا معلم خاص باشید! آیا این منطقی است؟ پس چه کنیم؟

اول از همه توجه داشته باشید که با توجه به نیازتان کلاس انتخاب کنید و نه بر اساس چشم و هم‌چشمی!

– نباید چندبرنامه‌ای باشید.

– برای زندگی‌ و هدفتان ارزش قائل شوید و کارهای‌تان را با نظم و هماهنگی انجام دهید. به طور مثال از تمام روز‌های هفته برای کلاس رفتن استفاده نکنید؛ جمعه‌ها آزمون آزمایشی دارید؛ پس به فکر بقیه‌ی روزهای هفته باشید و با دقت و نظم کلاس‌های خود را انتخاب کنید.

– قبل از شرکت در هر کلاسی درباره‌ی پیشینه‌ی آن تحقیق کنید تا با خیال آسوده هزینه کنید؛ این هزینه هم مالی است و هم از وقت و جسم خود هزینه می‌کنید.

– کلاس‌های شما باید با برنامه‌ی آزمونتان هماهنگ باشد؛ زیرا یادگیری شما و سنجش درس‌های شما در جلسه‌ی آزمون تحقق می‌یابد. پس باید درس خواندن خود را منظم کنید.

– وقتی سر کلاس نشستید تمام حواستان را جمع کنید که نهایت استفاده را از کلاس ببرید و کیفیت یادگیری خود را ارتقا بدهید.

dfg

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.