کلیدواژه‌های محبوب من

من برنامه‌های بعد از عید را بر اساس کلیدواژه‌ی محبوبم، "سخت‌کوشی" تنظیم کرده‌ام. این کلمه به من حس خوب رفتن و رسیدن می‌دهد.

روزهای پایانی فروردین و روزهای ابتدایی اردیبهشت پر از وقفه‌های مطالعاتی است که گاه و بی‌گاه از کلافگی و عقب‌ماندگی احتمالی از برنامه یا حتی از تعطیلی‌ها و نرسیدن به سرفصل آزمون‌های آزمایشی ناشی می‌شود. من برای دوران جمع‌بندی برنامه‌های ویژه دارم و اولویت‌های خود را به‌خوبی می‌شناسم. "فراشناخت" کلیدواژه‌ی محبوب من است.

بعد از عید باید تا بالاترین حد ممکن به تقویت دروس عمومی بپردازم. البته من هنوز تعادل مهم مطالعاتی بین دروس عمومی و دروس اخصاصی را فراموش نکرده‌ام. "رعایت تعادل‌های مطالعاتی" کلیدواژه‌ی محبوب من است.

Livres

 

در آزمون‌های آزمایشی جامع که در پیش دارم به هیچ وجه از برنامه‌ و بودجه بندی آزمون ها جدا نخواهم نشد. این یک استراتژی پیروزمندانه است؛ "همراهی با برنامه‌ی آزمون" هم کلیدواژه‌ی محبوب من است.

با آزمون‌هایی که تا به حال داده ام به تسلط کافی بر بخش اعظم مباحث دست پیدا کرده ام. حالا برای 60 روز آینده تصمیم دارم در کنار برنامه‌ی آزمون ها، آرام و پیوسته، موفقیت بزرگم را بسازم و بارور کنم. این همان هدف بزرگ ابتدای سال تحصیلی من بود. هدف‌های بزرگ و موفقیت‌های بزرگ همیشه با هم رابطه‌ی مستقیم داشته‌اند.

کلیدواژه‌های محبوبم، سخت‌کوشی و تعادل و فراشناخت و نظم و پشتکار را در کنار این بیت زیبای قیصر امین‌پور بزرگ یادداشت کرده‌ام و هر روز با خواندن آن پر از انرژی و امید می‌شوم:

موجیم و وصل ما از خود بریدن است     ساحل بهانه‌ای است، رفتن رسیدن است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.