کلید طلایی موفقیت در کنکور

در زیست‌شناسی بیماری‌ای به نام کم‌خونی داسی‌شکل داریم. طبق تحقیق دانشتمندان در برخی از مناطق جهان افرادی که ناقل این بیماری هستند فراوانی بیش‌تری نسبت به بقیه‌ی نقاط دارند. علت فراوانی بیش‌تر ناقلان این است که در آن قسمت‌ها بیماری مالاریا شایع است و افراد سالم (از نظر کم‌خونی داسی‌شکل) اگر مالاریا بگیرند می‌میرند ولی افرادی که ناقل بیماری کم‌خونی هستند اگر مالاریا بگیرند زنده می‌مانند.

ناقلان در سایر محیطها هم می‌توانند زندگی کنند و تقریباً هیچ فرقی با انسان‌های عادی ندارند ولی چون در آن مناطق آدم‌های عادی نمی‌توانند زنده بمانند این ناقلان موفق‌تر عمل می‌کنند! در واقع شانس بقای ناقلان تغییر نمی‌کند ولی چون شانس بقای افراد عادی کم‌تر می‌شود ناقلان موفق‌ترند.

موفقیت در کنکور سراسری هم عین زنده ماندن افراد ناقل بیماری داسی‌شکل است. شرایط ما هم دقیقا به همین شکل است! تابستان است و تا الان شاید برخی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور احساس می‌کنند از بقیه عقب‌تر هستند یا سال گذشته نتایج خوبی در آزمون‌ها کسب نکرده‌اند یا سال دوم و سوم به اندازه‌ی بقیه درس نخوانده‌اند ولی این روزها و در این شرایط چون بقیه دارند یکی پس از دیگری بیش‌تر از درس به تفریح و مهمانی می‌پردازند می‌توانید از آن‌ها جلو بیفتید و موفق‌تر عمل کنید.

افراد ناقل کار خاصی انجام نمی‌دهند! شما هم کار خاصی نباید انجام بدهید؛ فقط کافی است ادامه بدهید! این استمرار باعث می‌شود موفق شوید! استفاده از زمان طلایی تابستان یعنی موفقیت در کنکور. برنامه‌ ریزی دقیق و البته مبتنی بر بودجه بندی آزمون آزمایشی بهترین نقشه‌ی مسیر در تابستان است.

mmmn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.