کلید طلایی موفقیت

مشخص کردن هدف اولین قدم برای جدا کردن خواسته ها از دنیای رویاها و وارد شدن به دنیای واقعیت هاست. به یاد داشته باشید خوشبختی و موفقیت در دستان شماست پس جای دیگر آن را جستجو نکنید.

رسیدن به موفقیت از آرزوهای هر فردی در زندگیش است. اما اینکه چطور به این مهم دست پیدا کنیم، اصول و راهکار های خاص خود را می طلبد که در مقاله زیر به مواردی از آن اشاره می کنیم:

-دقیقا تصمیم بگیرید که چه می خواهید: روشن بودن در این مورد یک شرط اساسی است. پیش از شروع کار هدف ها وتصمیم هایتان را به طور واضح و روشن بنویسید.

-برنامه هایتان را روی کاغذ بیاورید:این نکته مهم و کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که به ازای هر دقیقه ای که صرف برنامه ریزی می کنید به هنگام اجرای آن ۵ یا ۶ دقیقه در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد.

-80 درصد از دستاوردهای تان نتیجه ۲۰ درصد از فعالیت شماست: همواره تلاش خود را روی این ۲۰ درصد متمرکز کنید. مهم ترین و ضروری ترین کارهای شما آنهایی هستند که می توانند بیشترین تاثیر را چه مثبت و چه منفی روی کار و زندگی شما بگذارند. به جای تمرکز روی سایر کارها، تمام توجهتان را معطوف به این نوع کارها کنید.

-نتایجی را که باید قطعا از کارتان به دست آورید تا بتوانید بگویید که به خوبی از عهده کار بر آمده اید مشخص کنید و در تمام مدت قاطعانه به دنبال به دست آوردن آنها باشید.

success-quotes-achievement


-پیش از شروع، مقدمات کار را کاملا فراهم کنید:آمادگی تمام و کمال قبل از شروع کار مانع عملکرد ضعیف می شود.

-همیشه یک شاگرد باشید:هرچه در ارتباط با کارهای ضروری و مهم تان دانش و مهارت بیشتری به دست آورید می توانید سریع تر آنها را شروع کنید و زودتر به اتمام برسانید.

-استعدادهای منحصر به فرد خود را تقویت کنید:دقیقا مشخص کنید چه کاری است که در حال حاضر خیلی خوب انجام می دهید یا در آینده می توانید خیلی خوب انجام دهید سپس تمام توان خود را در انجام آن به کار گیرید.

-هر بار یک قدم جلو بروید: اگر کارها را مرحله به مرحله انجام دهید، می توانید بزرگ ترین و پیچیده ترین کارها را به انجام برسانید. کمی استرس لازم است:تصور کنید که یک ماه دیگر بیشتر وقت ندارید طوری کار کنید که گویا مجبور هستید قبل از تمام شدن وقت تمام کارهای اصلی تان را به خوبی به اتمام برسانید.

-خود را بشناسید: اوقاتی از روی را که از نظر ذهنی و جسمی کارایی بیشتری دارید مشخص کنید و مهم ترین و ضروری ترین کارهایتان را در این اوقات انجام دهید. به اندازه کافی استراحت کنید تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

-خودتان مشوق خودتان باشید: در هر شرایط یا موقعیتی به دنبال کسب نتایج خوب باشید. به جای تمرکز بر مشکلات به دنبال راه حل بگردید همواره فردی خوش بین و سازنده باشید.

-مهم ها را در یابید:هیچ کس نمی تواند همه کارهایی که در دنیا هست را انجام دهد، پس تنها کارهایی که باعث پیشبرد هدف شما می شود را انجام دهید.

 -اول سخت ترین کار را انجام دهید: روزتان را با سخت ترین کارتان آغاز کنید کاری که می تواند بزرگ ترین تاثر را بر خودتان و حرفه تان بگذارد، و تا وقتی آن را تمام نکرده اید دست از کار نکشید.

▪ نکات زیر هم در این زمینه کمک فراوانی به شما خواهند کرد :
۱) همواره و تحت هر شرایطی توکل به خدا داشته باشید .
۲) همواره شادی، قدرت و موفقیت را د ر وجود خود زنده نگه د ارید .
۳) از افکار منفی به شدت د وری کنید و افکار سازنده و شادی بخش را جایگزین کنید .
۴) د ر هنگام صحبت کردن با د یگران از لغاتی استفاده کنید که حس احترام، شادی و موفقیت را د ر آنها زنده کند .
۵ ) فیلم ها و سریال هایی را تماشا کنید که باعث ایجاد خوشحالی در شما می شوند .
۶ ) اخبار را دنبال کنید و روزنامه بخوانید ؛ اما این کار را کاملاً بی طرفانه و بدون جانبداری از فرد یا گروه خاصی انجام د هید .
۷ ) با افرادی معاشرت کنید که خودشان منشأ نیروهای مثبت هستند .
۸ ) نماز بخوانید و دعا کنید .
۹ ) هنگام نشستن و یا راه رفتن، کمر خود را راست نگه د ارید ، این امر توانایی های ذاتی و اعتماد به نفس شما را افزایش می د هد .
۱۰) پیاده روی کنید ، شنا کنید و یا ورزش های دیگری انجام د هید . این امر حس مثبت گرایی را د ر وجود شما زنده نگه می د ارد .
۱۱) فقط مثبت فکر کنید و در افکار خود نتایج مثبت را مورد محاسبه قرار دهید . اگر در حال حاضر زندگی بر وفق مراد شما نیست،مطمئن باشید که با مثبت اندیشی می توانید همه چیز را تغییر د هید . 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.