کنکور؛ برداشت اول، سکانس آخر: تست زني(بخش دوم)

از مهم‌ترين فوايد تست زمان‌دار مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:

1- افزايش سرعت و دقت در تست زني
يکي از عوامل اصلي به اشتباه افتادن داوطلبان در تست زني آزمون، اين است که مي‌کوشند سرعت بيشتري در تست زني به خرج دهند، و اين سرعت در بسیاری از موارد، باعث کاهش دقت آنها مي‌شود؛ در حالي که هم مي توان سرعت داشت و هم مي‌توان از دقت کافي برخوردار شد. این اصل مهم و کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که مهم‌ترين عامل در همگامي سرعت و دقت، زمان است. تلفيق دو مقوله‌ زمان و تست، ما را به تست زمان‌دار مي‌رساند؛ در واقع، تسلّط يافتن بر وقت و مهارت پيدا کردن براي استفاده‌ بهتر از وقت، جز با پاسخگويي به تست زمان‌دار، امکان‌پذير نيست.
 
زمان‌ گرفتن در هنگام تست باعث مي‌شود تا در هر نوبت، تلاش کنيد تا ميزان وقت صرف شده را به زمان استاندارد نزديک کنيد. اين تلاش دايمي، باعث بالا‌ رفتن مدوام سرعت، تا رسيدن به زمان دلخواه مي‌شود. وقتي تست زمان‌دار مي‌زنيد، مي‌کوشيد که ابتدا ده تست را در 35 دقيقه، سپس در 30 دقيقه و آن‌گاه در 25 دقيقه پاسخ دهيد، و اين زمان‌گيري را تا رسيدن به زمان مورد‌ نظر ادامه مي‌دهيد. اصرار بر وقت از يک سو و نيز تعدد دفعات تکرار و تمرين از سوي ديگر، باعث افزايش سرعت شما خواهد شد.
 
index

2- بالا بردن قدرت تنظيم وقت
زدن تست زماندار سبب مي‌شود که شما به صورت تجربي بتوانيد وقت خود را تنظيم کنيد؛ درست مثل زماني که مي‌خواهيد از خيابان عبور کنيد. در اين موقعيت، قطعاً نيازي به محاسبه شتاب خود، شتاب ماشين و محاسبه نقطه برخورد نداريد و با تجربه و احساس خود اين کار را انجام مي‌دهيد.
 
زدن تست زمان‌دار سبب مي‌شود که شما بتوانيد در جلسه آزمون، وقت خود را با توجه به تجربه‌هاي قبلي که از تست‌زني داشته‌ايد، تنظيم کنيد. وقتي تست زمان‌دار مي‌زنيد، در حقيقت مغز خود را آموزش مي‌دهيد که زمان مناسب براي وقت‌‌‌گذاري روي هر تست را به صورت طبيعي تشخيص دهد و در نتيجه با دقت بيشتري با فعاليت علمي شما همراه شود.
 
3- کاهش استرس و اضطراب آزمون با پيش آزموني مناسب در منزل
زدن تست‌هاي ترکيبي در زمان استاندارد در منزل، باعث مي‌شود تا درصد واقعي و نقاط قوت و ضعف و اشتباهات شما به‌ دست آيد، و اين موضوع، شما را در شناخت هر چه بيشتر مشکلاتتان ياري مي‌کند؛ به علاوه، باعث مي شود تا شما با تجربه مشابهي که از تست زني زمان دار و نزديک به روز کنکور سراسری داريد، تا حد زيادي از استرس خود بکاهيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.