کنکوری های ۹۸:شرط اول قدم آن است که …(بخش سوم)

نقش اصلی در این برنامه‌ریزی به عهده شماست
در برخی از موارد دیده می‌شود که داوطلب، کار برنامه‌ریزی را به دیگران بخصوص مشاوران کم تجربه واگذار کرده یا از برنامه‌ریزی دیگر داوطلبان استفاده می‌کند. یکی از بزرگترین معایبی که برنامه‌ریزی شما ممکن است داشته باشد همین است. حتماً به خاطر داشته باشید که بهترین برنامه‌ریز درسی خودتان، خود شما هستید؛ زیرا این شما هستید که دقیقاً از ساعات خواب و بیداری، استراحت، ضعف‌ها و نقاط قوت درسی خود مطلع هستید و می‌توانید با توجه به کل این موضوعات، یک برنامه درست بریزید.
 
علاوه بر اینکه محور برنامه‌ریزی خود شما هستید، رقیب اصلی در این نوع برنامه‌ریزی نیز خودتان هستید؛ به گونه‌ای که شما در این نوع برنامه‌ریزی، هر هفته و هر روز سعی می‌کنید که با روز و هفته گذشته خود، چه از نظر کمیت مطالعه و چه از نظر کیفیت مطالعه، رقابت داشته باشید و نه با فرد و افراد دیگری، و به این ترتیب می‌توانید نتیجه بسیار خوبی از تلاش خود بگیرید.
 
۵-ways-companiesusing-mobile-learning-technology

به کیفیت در کنار کمیت دقت کنید
یکی از اشکالاتی که در اکثر برنامه‌ریزی‌ها وجود دارد توجه بیش از اندازه به کمیت است. گرچه این موضوع مهم است که شما میزان و حجم مطالعه خود را بالا ببرید، اما نکته مهم‌تر این است که تا چه حد از آنچه را خوانده‌اید، یاد گرفته و می‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید؛ پس به جای اینکه در برنامه‌ریزی خود در دو ساعت مطالعه درس فیزیک، یک فصل را درنظر بگیرید، سعی کنید که یک یا دو مبحث از یک فصل را به خوبی یاد بگیرید. این موضوع باعث می‌شود تا شما با اعتماد به نفس بیشتر و روحیه بالاتری به ادامه کار بپردازید.
 
چگونه برنامه‌ریزی کنم؟
با توجه به مطالبی که گفتیم، حتماً با خود می‌گویید: «خوب با در نظر داشتن این مطالب، چگونه می‌توانم برنامه‌ریزی کنم؟» برای پرداختن به این کار و با عنایت به مطالب بالا، انجام چند گام اساسی و البته راحت لازم است که ما در بخش بعدی این مقاله به طور کامل به انها به آن اشاره خواهیم کرد.
 
پس با ما همراه باشید.
 

منبع:پیک سنجش

استاد حسین احمدی,کنکور آسان است,انتشارات گیلنا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.