کنکور یک مسابقه است

همیشه به خود یادآوری کنید که کنکور، مسابقه است. ممکن است شما معتقد باشید که با مطالعاتی که در طول سال تحصیلی داشته‌اید، بهتر است در ایام تعطیلات عید نوروز استراحت کنید، اما بایستی این نکته بسیار مهم و کلیدی را همواره بخاطر داشته باشید که بسیاری از رقیبان شما در این دوران طلایی نوروز، مطالعه خواهند کرد و به طور قطع اگر شما این کار را نکنید از آن‌ها فاصله خواهید گرفت.

مطالعه در دوران طلایی نوروز دو فایده‌ی مهم دارد:

 2-goldfish

۱- آمادگی مطالعاتی شما افت نمی‌کند:

ورزشکاری را ببینید که خود را برای شرکت در مسابقات آماده می‌کند و به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کند؛ اما اگر تمرینات خود را یک هفته یا بیش‌تر رها کند، آمادگی‌اش پایین می‌آید. حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که در طی دوران تحصیل به دلیل عدم مطالعه در دوران عید یا تابستان، پس از شروع مجدد مطالعه، احساس کرده‌اید کار دشواری در پیش دارید و به اصطلاح پشت‌تان باد خورده است؛ البته در سال‌های گذشته به دلیل نبودن حساسیت ویژه، این موضوع اهمیت چندانی نداشت، ولی در سال کنکور ارزش لحظات بسیار زیاد و تعیین‌کننده‌ی سرنوشت است.

2- فاصله‌ی خود را با رقبای‌تان حفظ می‌کنید (یا از آن‌ها پیشی می‌گیرید):

در دوران عید برخی از رقبای شما درس می‌خوانند و برخی دیگر درس نمی‌خوانند؛ در این صورت اگر شما خوب و بر مبنای یک برنامه ریزی اصولی و دقیق مطالعه کنید از کسانی که درس نخوانده‌اند، سبقت گرفته و در ضمن فاصله‌ی خود را نسبت به دانش‌آموزانی که درس خوانده‌اند نیز حفظ کرده‌اید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.