کوله پشتي کنکورهاي 95 – بخش ششم

همانطور که می دانیم دي ماه، فصل امتحانات ترم اول یا نیم سال اول سال تحصیلی است. برخي از داوطلبان آزمون سراسری اين يک ماه را فقط به امتحانات تشريحي مي‌پردازند و به کلی از تست زنی و کنکور غافل مي­شوند.

با اينکه موفقيت در آزمون­هاي ترم اول اهميتي بسيار بالایی برخوردار است، اما نکته مهمی که حتما بایستی در نظر گرفته شود این است که نبايد در اين مدت از کنکور غافل بمانيد و سؤال‌هاي تستي را يکسره کنار بگذاريد. سعي کنيد که در برنامه روزانه خود حداقل دو ساعت را به زدن تست اختصاص دهيد.

Blog-Topic-Ideas

اين تست‌ها مي‌تواند مرتبط با همان مباحث درسي باشد که روز بعد، امتحان تشريحي آن را داريد؛ به عبارت ديگر، شما مي‌توانيد حداقل بخشي از تست‌هاي ترم اول کتاب‌هاي سال چهارم خود را در اين دوران بزنيد تا ضمن تسلّط به مباحث کتاب، نکات و ظرايف تستي اين مباحث را نيز دريابيد و در ضمن، سرعت عمل خود را در سؤال‌هاي تستي حفظ کنيد (اگر يک ماه تست زدن را کنار بگذاريد، بعد از يک ماه مدتي طول خواهد کشيد تا بار ديگر مهارت لازم را براي پاسخگويي به سؤال‌هاي تستي کسب کنيد).

اگر به درس‌هاي ترم اولتان مسلّط هستيد، سعي کنيد که در اين دوران، به دروس پايه يا مباحثي که در کتاب درسي خاصي نمي‌گنجد، نيم نگاهي داشته باشيد؛ براي مثال، خوب است که در برنامه درسي خود، روزهاي زوج يک درک مطلب عربي و روزهاي فرد يک درک مطلب انگليسي بگنجانيد؛ چون اگر اين دو مبحث را يک ماه کنار بگذاريد، لغات را فراموش مي‌کنيد و مهارت ذهني‌تان در فهميدن يک بند عربي يا انگليسي، بسيار کاهش خواهد يافت و سرعت عملتان کم مي‌شود. مبحث قرابت معنايي در ادبيات فارسي نيز همين ويژگي را دارد. 

 

برای مشاهده بخش اول این مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش دوم این مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش سوم این مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش چهارم این مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش پنجم این مقاله اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.