کوله پشتي کنکوري هاي 95 – بخش دوم

کوهنورد بدون کوله پشتي معني نمي‌دهد؛ بخصوص اگر هدفش صعود کوهي دشوار و مرتفع باشد، حتماً يک کوله پشتي حرفه ­اي دارد؛ کوله­ اي که تمام وسايل مورد نياز براي يک صعود موفق و ايمن را در خود دارد. يک کوهنورد حرفه­ اي ابزار مورد استفاده­‌اش را با وسواس بسيار انتخاب مي­ کند تا تمام وسايلش، بهترين کيفيت و بازدهي را در سخت ترین شرایط داشته ­باشند، و البته هر روز نيز براي کوهنوردان وسايلي با کيفيت­ تر و مفيدتر به بازار عرضه مي­شود تا صعود کوهنوردان ايمن­تر و آسان ­تر باشد.

شما نيز به نوعي يک کوهنورد هستيد؛ کوهنوردي که هدفش صعود بر قلۀ آزمون سراسري است و در اين راه لازم است که وسايل مورد نيازتان کامل، بي عيب و نقص و از بهترين نوع باشد. بايد بدانيد چه بخوريد، چه بخوانيد ، چگونه بخوانيد، چقدر بخوابيد،  چطور تمرکز کنيد و ده‌ها مورد ديگر که هر هفته با کوله پشتي کنکوري هاي 95 شما را در اين زمينه­ ها ياري خواهيم داد.
 
Blog-Topic-Ideas
 

ريلکسيشن به شما کمک مي‌کند تا حد زيادي از اضطراب و استرس خود بکاهيد و آرامش بيشتري را تجربه کنيد. شما حتي مي‌توانيد سر جلسات آزمون های آزمایشی که در ان شرکت می کنید، اين کار را در زماني کوتاه انجام دهيد تا به ذهن و جسم خود مسلّط گرديد؛ البته لازمه اين تمرين در جلسات آزمون، آن است که روزي دو بار اين تمرين را انجام دهيد.

براي ريلکسيشن، بايد هر قسمت از بدن را منقبض کنيد  و سپس رها سازيد. اين حرکت را از پاها شروع کنيد. پاي راست را بلند کنيد، انگشتان پا را به جلو بکشيد، چند لحظه نگه داريد و سپس آن را رها سازيد. اين حرکت را روي پاي ديگر نيز انجام دهيد. حالا سراغ دست­ها و بازوها برويد .دست راست را بلند کنيد، انگشتانتان را مشت نماييد و سپس رها سازيد. با دست ديگر نيز اين حرکت را انجام دهيد. اکنون لگن را منقبض کرده، باسن را بالا بياوريد و نگه داريد و بعد بدن خود را رها کنيد. قفسه سينه و کمر خود را منقبض کنيد و سپس قفسه سينه را رها کنيد. شانه ها را به گوش­هايتان نزديک کنيد و آنها را رها کنيد. دست­ها را کنار بدن قرار دهيد و رها کنيد. چانه را جمع کنيد و سر را به آرامي از يک سمت به سمت ديگر بچرخانيد. سر را وسط قرار دهيد و آن را رها کنيد.
 
بعد از اينکه اين حرکات را انجام داديد، با چشم ذهن به صورت ذهني حرکات را مرور نماييد. از پايين بدن به بالا شروع کنيد؛ به عنوان مثال، در ذهن بگوييد: پاهايم را منقبض مي‌کنم، حالا رها مي‌کنم. دست­هايم را منقبض مي‌کنم، رها مي‌کنم، و همين طور اعضا و ارگان­هاي دروني را به صورت ذهني منقبض کرده و رها کنيد. با هر دم احساس مي‌کنيد که امواجي از اکسيژن وارد پاهايتان مي‌شود، و با هر بازدم احساس مي‌کنيد که همه انقباضات از بدن شما خارج مي‌شود و ذهنتان  آرام  خواهد شد.

اين تمرين شايد روزهاي اول وقت بيشتري از شما بگيرد، اما بعد از يک هفته مي‌توانيد در زمان کوتاهي آن را انجام دهيد، و سر جلسات آزمون شايد بيش از دو يا سه دقيقه وقت شما را نگيرد اما مطمین باشید که در مدت زمان کوتاهی نتایج مطلوب آن را مشاهده خواهید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.