کیفیت مطالعه(بخش ششم)

تعادل ها ی مطالعه کدام ها هستند؟

ارتباط کیفیت مطالعه و تعادل ها 

تعادل های مطالعه زیر مجموعه ای از تعادل های زندگی  آموزشی شماست که فقط روی سبک مطالعه ی شما متمرکز می شود . اما شما در زندگی آموزشی تان کارهای متعددی در مدرسه و خانه و جامعه انجام می دهید که بخشی از سبک زندگی شما را تشکیل می دهد . مثلا تعادل در درس خواندن و ورزش و هنر و فعالیت های مذهبی و اجتماعی وزندگی در فضای مجازی و واقعی و  تفریح و استراحت.

برخی از اولیا ترجیح می دهند که فرزندشان کم تر درس بخواند و فشار کم تری از لحاظ مطالعه روی او باشد اما شادتر باشد و برخی هم ترجیح می دهند که با سخت کوشی و تلاش به هدف های مهم تری دست پیدا کنند .برخی ورزش و هنر را به درس ومطالعه ترجیح می دهند و به هر حال هر فرد و خانواده ای متناسب با اهداف زندگی خود به نوعی تعادل های زندگی اش را تنظیم می کند.نمی توان از دانش آموزی که هدف نهایی او این است که قهرمان ورزشی  بشود انتظار داشت که همان قدر درس بخواند که دانش آموزی که هدف او دانشمند شدن و رسیدن به مدارج بالای علمی است . تعادل های این افراد متناسب با شرایط خانوادگی و اهدافشان متفاوت است . اما در این جا قصد داریم درباره ی کیفیت مطالعه و تعادل های آموزشی تمرکز کنیم. 

images

 به برخی تعادل های مطالعه ی دانش آموزان اشاره می کنم .  مجموعه تعادل های مطالعاتی شما سبک مطالعه ی شما را متناسب با اهداف آموزشی تان مشخص می کند که مهمترین آنها در فرایند مطالعه عبارتند از:

تعادل مطالعه ی تشریحی و مفهومی و حل تمرین و مساله و تست 

تعادل در تمرین های تشریحی و تمرین تست های چهار گزنیه ای

تعادل مطالعه ی درس های عمومی و اختصاصی 

تعادل مطالعه ی درس های چهارم (پیش دانشگاهی) و پایه (برای داوطلبان کنکور)

تعادل شرکت در کلاس درس و مطالعه ی فردی دانش آموز

تعادل در مطالعه ی هر درس در مقایسه با بقیه ی درس ها ( افراط و تفریط نداشتن در مطالعه ی درس های مختلف)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.