گام‌هایی در مطالعه‌ی بهتر زیست‌شناسی

همانگونه که می دانید درس زیست شناسی با ضریب 12 مهمترین درس برای داوطلبان رشته تجربی به شمار می آید و رسیدن به روش مطالعه‌ی بهینه‌ی درس زیست‌شناسی و کسب نمرات بالا در آزمون سراسری در این درس از چالش‌های قدیمی دانش‌آموزان رشته‌ی تجربی است.

براساس آمار تنها 7 درصد داوطلبان موفق به کسب درصد بالای 50 در کنکور سراسری شده اند و میانگین زیست شناسی کنکور حدود 17 درصد می باشد که خود بیانگر دشواری سوالات این درس در کنکور می باشد.

images

چون اکثر سؤالات زیست‌شناسی مفهومی و ترکیبی است، قبل از خواندن مبحث، ابتدا نگاهی به تست های آن مبحث، درس‌نامه‌ی آن در کتاب کمک آموزشی یا حتی جزوه‌ی درسی معلم خود بیندازید. تمام نکاتی را که خودتان احساس می‌کنید در کتاب نیست در حاشیه‌ی کتاب درسی‌تان بنویسید و بعد از این موارد به سراغ کتاب درسی‌تان بروید. بعد از خواندن آن مبحث، مجدداً به حل تست بپردازید.

درنهایت آخر شب مجدداً آن مبحث را کار کنید. این نکته مهم و کلیدی همواره یادتان باشد که مطالعه‌ی درس زیست باید در برنامه‌ی درسی هر روزه‌تان باشد. حداکثر فاصله‌ی مرور درس زیست تا مرور بعدی 24 ساعت است.

بسیاری از دانش‌آموزان با ساعت مطالعه‌ی پایین در این درس، انتظار کسب درصد بالا را نیز دارند. برای رسیدن به راندمان بالاتر در مطالعه‌ی این درس، بهتر است داوطلبان فارغ‌التحصیل هر روز 3 ساعت و سایر داوطلبان روزانه 2 ساعت از زمان مطالعه‌شان را به خواندن این درس اختصاص دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.