گام‌های استوار برای رسیدن به هدف

هدف واژه‌ی بسیار کلیدی و مهمی است. برای رسیدن به هدف راه‌های مختلفی وجود دارد؛ اما کدامیک را باید انتخاب کنیم که بهترین راه باشد؟ یکی از هدف‌های شما شاید این باشد که در آزمون‌های آزمایشی تراز خود را افزایش دهید.

برای رسیدن به هدف، هدف‌گذاری کوتاه‌مدت را انجام دهید. برای مثال اگر می‌خواهید تراز خود را افزایش دهید برای خود هدف‌گذاری کنید و با افزایش سؤالات صحیح خود و پاسخ ندادن به سؤالات شک‌دار در آزمون‌های آزمایشی  افزایش تراز داشته باشید.

growth-rise-increase

یکی دیگر از عوامل مهم در رسیدن به هدف، استوار بودن و تحمل سختی‌هاست. کسانی که توانسته‌اند تراز‌های خوبی کسب کنند زحمت و تلاش خیلی زیادی کشیده‌اند. سعی کنید شما هم به زحمت و تلاش خود بیفزایید البته این مهم است که پیشرفت تدریجی داشته باشید؛

زیرا وقتی تمام نیروی خود را برای یک آزمون قرار می‌دهید برای آزمون‌های بعد ممکن است دچار مشکل شوید. به پاگرد‌های پله‌ها توجه کنید؛ این‌ها را برای این قرار داده‌اند که پس از کمی بالا رفتن استراحت کنید؛ زیرا اگر این پاگردها نبودند نمی‌توانستید به راحتی به بالاترین پله برسید.

برنامه‌ مطالعاتی خود را طوری تنظیم کنید که بیش‌تر حجم مباحث را شامل شود و هم‌چنین شما را خسته نکند و از ادامه‌ی راه پرفراز و نشیب کنکور باز ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.