گام اول در مسیر موفقیت در آزمون سراسری

داشتن برنامه‌ی استاندارد و درست برای تک تک دانش‌آموزان و بخصوص داوطلبان کنکور سراسری آن هم با برنامه فشرده کلاس های مدرسه و آموزشگته ،کار بسیار دشوار و سختی به نظر می‌رسد؛ برنامه‌ای که با داشتن آن بتوانند راه موفقیت را آسان‌تر بپیمایند و راهکاری که بتوانند نمرات بالا بگیرند و دانش‌آموز سخت‌کوشی باشند.

آیا درس خواندن نیاز به برنامه‌ی خاصی دارد؟

آیا باید شخص خاصی برای شما برنامه‌ریزی کند تا بتوانید با توجه به آن به موفقیت برسید؟

وقتی صحبت از دفتر برنامه‌ریزی می‌شود چه احساسی به شما دست می‌دهد؟

پاسخ شما به این سوالات مهم و کلیدی چیست؟

gg

ممکن است فکر ‌کنید که دفتری است که وقت شما را می‌گیرد و فایده‌ای برای‌تان ندارد؛ اما تعریفتان از برنامه چیست؟ آیا با همین دفتر برنامه‌ریزی نمی‌توان به یک برنامه‌ی قوی رسید؟ وقتی شما برای تک تک لحظه‌های‌تان برنامه‌ریزی می‌کنید و آن را ثبت می‌کنید به مرور زمان به این معنی نیست که شما برنامه‌ریزی کردن را یاد گرفته‌اید؟

داشتن برنامه‌ی دلخواهی که شما را به موفقیت برساند فقط و فقط با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی میسر است. دفتر برنامه ریزی خیلی ساده به شما می‌گوید در هر ساعت چه کاری باید انجام دهید اما در پایان هفته و ماه متوجه خواهید شد که برای هر درس چه مقدار زمان گذاشته‌اید.

مطمئن باشید دلیل ضعف‌های‌تان را پیدا خواهید کرد. قطعاً نیاز دارد با دید دیگری به دفتر برنامه‌ریزی نگاه کنید. از حالا به سراغ دفتر برنامه‌ریزی بروید و شخصاً برای خود برنامه‌ریزی کنید و خودتان عامل رسیدن به موفقیت باشید.

چند نکته مهم در رابطه با دفتر برنامه ریزی که حتما بایستی مدنظر داشته باشید:

۱- تقریباً همه ی رتبه های برتر کنکور، دفتر برنامه ریزی را با علاقه پر می کنند و اعتقاد دارند که دفتر برنامه ریزی یک پشتیبان برای آن هاست که بر کارشان و مطالعه ای که دارند، نظارت می کند.

۲- سعی کنید آهسته آهسته خودتان را به دفتر برنامه ریزی نزدیک کنید. ساعت مطالعه تان را در هر درس بنویسید و در آخر هفته ببینید که چقدر درس خوانده اید و برای هفته بعد برنامه ریزی کنید و سعی داشته کنید با داشتن دفتر برنامه ریزی، تعادل را در مطالعه تان برقرار کنید.

۳- اگر باز هم احساس می کنید که حوصله این کار را ندارید، از اولیای خود بخواهید که کمکتان کنند و برای مدتی دفتر برنامه ریزی را برایتان تکمیل کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.