گام های موفقیت در کنکور(بخش پنجم)

گام پنجم: سنجاق شدن به برنامه‌ی مدرسه

در مسیر آمادگی برای کنکور سراسری، داوطلبان به دو دسته تقسیم می‌شوند: دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان.

دانش‌آموزان باید برای مدرسه درس بخوانند و برای کنکور آماده شوند و فارغ‌التحصیلان چون به مدرسه نمی‌روند، وقت بیش‌تری برای درس خواندن و مطالعه دارند.

url

توصیه‌ی ما به دانش‌آموزان کنکوری این است که اولویت مطالعه‌ی خود را درس‌های مدرسه و پیشرفت در آن‌ها قرار دهند و در کنار آن با تلاش و سخت‌کوشی و هماهنگ شدن با برنامه‌ی آزمون آزمایشی، درس‌های پایه را بخوانند و برای کنکور آماده شوند.

به فارغ‌التحصیلان توصیه می‌کنیم که مانند دانش‌آموزان درس بخوانند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که به صورت متعادل درس‌های سال چهارم و پایه را در کنار هم مرور کنند. اگر دقت کنید برنامه‌ریزی فارغ‌‌التحصیلان و دانش‌آموزان تفاوت چندانی با هم ندارد.

برنامه‌ی مدرسه نقش تعیین‌کننده‌ای در موفقیت دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان دارد. جدا نشدن از برنامه‌ی مدرسه و پیوستگی با آن و هم‌راستا شدن با برنامه‌ی آزمون‌ها به داوطلبان کمک می‌کند تا نظم مطالعاتی خود را حفظ کنند و سردرگم و آشفته نشوند.

دانش‌آموزان با تلاش و سخت‌کوشی و استفاده‌ی بهینه از زمان‌هایی که به مدرسه نمی‌روند می‌توانند مانند فارغ‌التحصیلان عمل کنند و زمان بیش‌تری را برای مطالعه در منزل صرف کنند و فارغ‌التحصیلان هم می‌توانند برنامه‌ی خود را به برنامه‌ی مدرسه‌ی دانش‌آموزان سنجاق کنند و با نظم و هماهنگی بیش‌تری درس بخوانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.