گام های موفقیت در کنکور(بخش چهارم)

گام چهارم: رقابت در عین رفاقت

همه‌ی ما دوستانی داریم که از هم نشینی و مصاحبت با آن‌ها خوشنود می‌شویم. بدون شک دوستان خوب، سرمایه‌های بسیار گرانبها و ارزشمندی برای ما هستند.

گاهی یک جمله‌ی کوتاه از جانب دوست به ما انرژی مثبت و انگیزه‌ی بسیار زیادی می‌دهد. گاهی مشورت و همفکری با یک دوست، ما را از شک و دودلی می‌رهاند. گاهی گفت‌وگو با دوست، به ما آرامش می‌بخشد. دوستان تا وقتی که در کنار یکدیگر و در راستای هم هستند، می‌توانند تکمیل‌کننده‌ی هم باشند، ولی وقتی مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و رقیب هم می‌شوند، می‌توانند آرامش همدیگر را بر هم بزنند.

images

داوطلبانی که برای کنکور آماده می‌شوند، هر کدام برنامه‌ریزی و روش‌های مشخصی که مختص خودشان است برای درس خواندن دارند. تکنیک‌های هر داوطلب برای مطالعه، متفاوت است و شاید داوطلبی نخواهد روش درس خواندن و فوت کوزه‌گری خود را در اختیار دوستش قرار دهد و همین‌جاست که دوستان دیروز، رقیبان امروز می‌شوند. رقابت اگر سازنده باشد، بسیار مفید و اهرمی برای بالا رفتن و ترقی است ولی اگر سازنده نباشد، به ضرر داوطلبان است و یکی از عوامل افت محسوب می‌شود.

امسال داوطلبان کنکور نشان دادند که نتیجه‌ی رقابت سازنده، چیزی جز موفقیت نیست. آن‌ها این نکته مهم و کلیدی را ثابت کردند که می‌توان رفاقت و رقابت را در کنار هم قرار داد و از آن پله‌ای برای پیشرفت ساخت.

رتبه‌های برتر کنکور روش‌های مطالعه‌ی موفق خود را در اختیار دوستان و رقیبان خود قرار دادند و همه با هم موفق شدند.پس بیایید ما هم از آن‌ها یاد بگیریم که در کنار همدیگر باشیم، نه در مقابل هم.بیایید از آن‌ها بیاموزیم که به همدیگر کمک کنیم و بهترین و موثرترین روش‌ها را برای پیشرفت برگزینیم. بیایید یاد بگیریم که رقابتی سالم در عین رفاقت داشته باشیم.

بیایید بهترین‌ها را از برترین‌ها یاد بگیریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.