گفتگو با رتبه ۱ کنکور ۹۷ در رشته علوم انسانی

فاطمه ملکی رتبه اول گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور سراسری سال  97 را کسب کرد. وی فرزند یکی از جانبازان بزرگوار دوران دفاع مقدس است که بدون استفاده از سهمیه حائز رتبه اول گروه انسانی شد.

فاطمه ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: با شنیدن خبر قبولی‌ام در کنکور سراسری شوکه شدم و اصلا انتظار نداشتم که بتوانم رتبه یک کنکور را کسب کنم ولی به هر حال خیلی خوشحالم.

وی بیان داشت: در کنکورهای آزمایشی مدرسه، موارد بسیاری بود که رتبه یک آورده بودم اما بعد از اینکه در کنکور سراسری شرکت کردم و درصد درس‌ها را محاسبه کردم با خود گفتم اگر بخواهم رتبه تک‌رقمی بیاورم حداکثر رتبه هشتم یا نهم را خواهم آورد و اصلاً فکر نمی‌کردم که بتوانم رتبه یکم رشته علوم انسانی را کسب کنم و از این بابت خدا را شاکرم.

رتبه یکم کنکور سراسری در گروه آزمایشی علوم انسانی اظهار داشت: از تیرماه سال گذشته شروع به خواندن دروس عمومی و تخصصی برای آمادگی در کنکور سراسری کردم به طوری که از روزی ۵-۶ ساعت شروع کردم و به مرور و بعد از عید که اوج درس خواندم بود روزی ۱۲ ساعت درس می‌خواندم.
 

۹۷final-ensani-1-1


ملکی ادامه داد: تا قبل از پایان سال تحصیلی از مشاوره معلمان بهره برده در و آزمون‌های مدرسه شرکت می‌کردم و بعد از اتمام سال تحصیلی از مشاوره مؤسسات آموزشی استفاده کردم.اینکه من توانستم رتبه یکم کنکور رشته علوم انسانی را به دست آورم قطعا لطف خدا، زحمات پدر و مادر، معلمان و مشاوران تحصیلی‌ام و در نهایت تلاش خودم بوده است.

وی با بیان اینکه قصد دارم رشته روانشناسی دانشگاه تهران را انتخاب کنم، تصریح کرد: با وجود اینکه برنامه‌ریزی برای مطالعه و موفقیت در کنکور سراسری در جایگاه خویش اهمیت بسیاری دارد اما اگر برنامه‌ای باشد که به آن عمل نشود در واقع هیچ فایده‌ای برای فرد نخواهد داشت. بنابراین عامل اصلی موفقیت من تلاشی بود که خودم داشتم.

رتبه یکم کنکور سراسری در گروه آزمایشی علوم انسانی، نکاتی را به همسن و سالان پشت کنکوری خود گوشزد کرد و ابراز داشت: به همسن و سال‌های خود توصیه می‌کنم، بدانند در کنار تحصیل‌شان تنها راه موفقیتشان، تلاشی است که دارند از این رو آنها باید زحمت خود را بکشند، تلاش کنند و در نهایت توکل‌شان به خدا باشد و با توکل به خدا می‌توان به بهترین نتیجه دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: در طول مدتی که برای موفقیت در کنکور سراسری تلاش می‌کردم دعا هم می‌کردم و از خداوند می‌خواستم ابتدا نتیجه‌ای که به صلاحم است را برایم رقم بزند و دوم اینکه نتیجه‌ای باشد که آن را دوست داشته باشم.

ملکی درباره علت گرایشش به رشته روانشناسی اظهار داشت: پیش از این مطالعاتی داشتم که باعث شد به رشته روانشناسی علاقه‌مند شوم و واقعاً برایم مهم است که بتوانم به افراد مختلف کمک کنم تا حال خوب و زندگی بهتری را تجربه کنند و این بسیار برایم ارزشمند است.

شایان ذکر است، روز گذشته پس از اعلام اسامی برترین‌های کنکور، یکی از فعالان فضای مجازی در توییتی با اشاره به برگزیده شدن فاطمه ملکی نوشت: «بدن دوستم که خودش برادر شهید بود، پر از ترکش است. تکه‌ای ازجمجمه‌اش را حتی مصنوعی گذاشتند. بعدا فهمید شیمیایی هم شده و بیماری خونی گرفت. اوایل پزشکان مخالف ازدواج و بعد فرزندآوری‌اش بودند، نمی‌دانی چقدردرد کشید!

‏امروز دخترش(بدون سهمیه) رتبه اول کنکور شد. نوشتم که شما هم شادشوید!»

 

منبع:بیان ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.