گلچيني از سخنان برترين رتبه‌هاي آزمون‌هاي سراسري 93 و 94(بخش اول)

اين روزها بعضي‌ از داوطلبان آزمون سراسری خسته‌اند، بعضي‌ها کلافه‌اند، بعضي‌ها (درگوشي بگويم) بريده‌اند و بعضي‌ها «بکوب» مي خوانند و همچنان با انگیزه و اعتماد به نفس بالا پيش مي­روند.

در اين ميان، گاهي اوقات يک کلام دوستانه و جمله‌اي از کسي که اين مسير را بخوبي طي کرده است مي‌تواند انسان را متحول کند و شور و شعفي دوباره يا پشتکاري دو چندان به فرد ببخشد. از اين رو، گلچيني از جملات برخي از رتبه های تک رقمي‌ کنکورهای سراسری سالهای 93 و 94 اخير را تقديمتان مي‌کنيم.

images

سارا همتي، رتبۀ 1 گروه  تجربي آزمون سراسري 94

هيچ گاه به کلاس­ها و آموزشگاه­هاي خصوصي براي کنکور نرفتم؛ زيرا بر اين باور بودم که همه چيز در دست خود آدم است، و اگر فرد هدف مشخصي داشته باشد، مي‌تواند در يک مسير درست بدان دست يابد.
شيوۀ من براي مطالعه اين بود که  بعد از تدريس دبيران، ابتدا مطالب را به‌ صورت سطحي و روخواني مطالعه مي‌کردم، پس از آن تست‌هاي مربوط به آن درس را مي‌زدم، و در مرحله آخر، پس از کشف نقاط ضعف خودم، عميق‌خواني را آغاز مي‌کردم.
پژمان شهبازي، رتبه 1 گروه رياضي آزمون سراسري 94
به نظرم تلاش و اراده فرد، شرط لازم براي دستيابي به اهداف مورد نظر است، و اگر اين عوامل باشد دانش‌آموز مي‌تواند در مدرسه خويش نيز به نتايج مورد نظر دست يابد.
محمد رسول يزديان، رتبه 2 گروه رياضي آزمون سراسري 94
به داوطلبان کنکور سراسری توصيه مي‌کنم تا آرامش خود را حفظ کنند و در تمام لحظات به خدا توکل داشته باشند و حتماً با يک برنامه‌ريزي به صورت جزيي براي کنکور درس بخوانند. گوش دادن به دروس در کلاس درس نيز بسيار تاثيرگذار است. بنده در طول سال تلاش مي‌کردم تا دروسي را که معلمان در کلاس درس آموزش مي‌دهند، بخوبي گوش کنم و متوجه شوم و سپس در خانه تست مي‌زدم.
شايان پور مير بابايي، رتبه 1 گروه تجربي آزمون سراسري 93
سعي مي­کردم که در طول دوران آمادگی برای کنکور، با برنامه ریزی دقیق جلو بروم، و هميشه برنامه‌ريزي، يک اصل در زندگي­ ام بود.
عرفان طاهري فرد، رتبه 6 گروه تجربي آزمون سراسري 94
من چندين بار گفته‌ام که زمان سريع مي‌گذرد. سالي که من و برادرم کنکور داديم گذشت و ديگر تکرار نخواهد شد داوطلبان سال 95 هم بدانند که اين سال مي‌گذرد و در صورت موفقيت، اين آخرين سالي است که آنها کنکور مي‌دهند؛ بنابراين، آنها قطعاً بايد تلاش زيادي کنند و با پشتکار به دنبال موفقيت باشند و فراموش نکنند که فرصت‌ها تکرار نمي‌شود؛
در ضمن، زمان خود را طوري تنظيم کنند که از عبادت غافل نشوند. من و برادرم در تمامي روزهاي ماه مبارک رمضان روزه گرفتيم و حاضر بوديم که اين رتبه کنکور را نداشته باشيم، ولي روزه هاي خود را بگيريم. به نظر ما اعمال ديني تراز ديني ما را افزايش مي‌دهد و بايد داوطلبان از بحث معنويت غافل نشوند.
احسان طاهري فرد، رتبه 5 گروه تجربي آزمون سراسري 94
من و عرفان هر دو در يک اتاق درس مي‌خوانديم و باهم، به طور همزمان درس خواندن را شروع مي‌کرديم و با هم وقت استراحت داشتيم و حتي مبادله درسي هم بين ما وجود داشت، و اگر نکته مهمي بود که حدس مي‌زديم براي ديگري هم ممکن است سؤال باشد پيش دستي مي‌کرديم و عنوان مي‌کرديم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.