یادگیری بهتر در کلاس

با شروع سال تحصیلی جدید،دانش‌آموزان قسمت عمده‌ای از وقت روزانه‌ی خود را در مدرسه سپری می‌کنند. حضور در مدرسه و کلاس درس برای یاد گرفتن درس‌ها ضروری است ولی برای این‌که این درس‌ها را بهتر یاد بگیرید باید فاکتورهایی را مد نظر داشته باشید.

تمرکز در کلاس و خوب گوش دادن به سخنان دبیر کار شما را در منزل راحت‌تر کرده و بازه‌ی زمانی لازم برای ادراک و یادگیری مبحث مورد تدریس را کاهش می‌دهد. بهتر است با دو راهکار ساده زیر یادگیری خود را در کلاس بهتر کرده و با انرژی مثبت دوچندان در کلاس حاضر شوید:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. پیش‌خوانی: قبل از حضور در کلاس سعی کنید مطلبی را که در کلاس قرار است تدریس و مورد بحث قرار گیرد پیش‌خوانی کنید. هدف از انجام این کار، درک کامل متن و مبحث مربوط نیست بلکه شما به صورت اجمالی باید فصل را بررسی کنید تا در کلاس، ذهن فعالی داشته باشید. برای این موضوع سعی کنید به عناوین و سرفصل‌ها نگاه کوتاهی بیندازید.

2. سؤال‌گذاری: بعد از مطالعه‌ی اجمالی فصل، ناخودآگاه سؤالاتی در مورد مباحث مربوط به ذهن شما خواهد رسید. حل چند تست می‌تواند حس کنجکاوی شما در حیطه‌ی مبحث تدریس‌شده را تقویت کند و موجب افزایش تمرکز شما در حین تدریس معلم شود. به خاطر داشته باشید منظور از حل چند تست هدف آموزشی نیست. هدف در این مسیر یافتن راهی برای آشنایی با تعداد بیش‌تری سؤال در زمینه‌ی مبحث مورد نظر در ذهن‌تان است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.