یکشنبه ۱۹ تا چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه جاری: مهلت مجدد ویراش اطلاعات و ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌ سراسری‌ ۹۸

پیرو اطلاعیه‌های مورخ ۲۴/۱۱/۹۷ و ۰۲/۱۲/۹۷ بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ کلیه داوطلبان متقاضی‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال ۱۳۹۸ برای‌ پذیرش در رشته‌های با آزمون دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌‌نور، مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و همچنین متقاضیان تحصیل در رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی که در مهلت تعیین شده (از تاریخ ۲۴/۱۱/۹۷ لغایت ۰۶/۱۲/۹۷) موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نگردیده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند، می‌رساند که مهلت مجدد برای ثبت‌نام‌ در آزمون‌ مذکور، از روز یکشنبه مورخ ۱۹/۱۲/۹۷ تا روز چهارشنبه مورخ ۲۲/۱۲/۹۷ در نظرگرفته شده است که داوطلبان می‌توانند منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان دراین خصوص اقدام نمایند.
ضمناً لازم است که داوطلبان نسبت به رعایت موارد ذیل اقدام نمایند:
۱- مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نشانی: http://dipcode.medu.ir برای دریافت کدهای سوابق تحصیلی ذیل:
۱-۱- کد سوابق تحصیلی دانش‌آموزان پایه دوازدهم نظام جدید (۳-۳-۶).
تبصره: این دسته از داوطلبان قبلاً باید طبق اعلام مدارس محل تحصیل با مراجعه به سامانه فوق، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نموده و در زمان ثبت‌نام با درج کد سوابق تحصیلی در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات فردی خود را مشاهده ‌نمایند.
۲-۱- کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۷ با عنوان رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی.
۳-۱- کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ اخذ نموده‌اند.
تبصره: دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ باید طبق بند ۱ فوق اقدام نموده و دانش آموزان پیش‌دانشگاهی سال جاری، که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۹۸ فارغ‌التحصیل می‌شوند، لازم است که برای اطلاع از نحوه اقدام، به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون تاریخ ۰۳/۰۴/۱۳۹۸ مراجعه نمایند.
تذکر مهم: داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (هر دو مورد) هستند، توجه داشته باشند که باید از سامانه فوق، دو کد سوابق تحصیلی دریافت نمایند.
۲- داوطلبانی که قادر به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نیستند یا تناقضی در خصوص نمرات و مشخصات فردی مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش خود مشاهده نموده‌اند، ضروری است که از طریق سامانه:  http://dipcode.medu.ir مورد خود را به صورت الکترونیکی در سایت مذکور حداکثر تا شروع ثبت نام مجدد اعلام نمایند تا در زمان ثبت نام مجدد، مشکلی نداشته باشند.
۳- با توجه به اینکه اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبانی که در مهلت مقرر در این آزمون ثبت‌نام نموده اند، از تاریخ ۱۹/۱۲/۹۷ لغایت ۲۲/۱۲/۹۷ روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار خواهد گرفت، لذا این داوطلبان نیز می‌توانند با مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامی خود، در صورت تمایل، نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.
ضمناً داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی: www.sanjesh.org یا با شماره‌ تلفن‌های‌:42163 (کد ۰۲۱) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری فرمایند.
%d8%b3%d9%86%d8%ac%d8%b4

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.