یک جشن با سه هدف/ زمان عروسی دختر آقای سرپرست!

جشن آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علامه طباطبایی با سه هدف برگزار شد که یکی از اهداف اصلی آن معرفی سرپرست دانشگاه به دانشجویان بود.
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر آئین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علامه طباطبایی عصر امروز دوشنبه 25 شهریور در سالن تربیت بدنی این دانشگاه واقع در دهکده المپیک برگزار شد. این مراسم حاشیه هایی به همراه داشت که به شرح زیر است:

 

– حسین سلیمی سرپرست جدید دانشگاه علامه یک ربع بعد از آغاز مراسم همراه چند تن از معاونین دانشگاه وارد سالن شد که با ورود وی تمام دانشجویان به پا خاسته و یکصدا وی را تشویق کردند. همچنین برخی از دانشجویان همزمان با ورود سرپرست جدید دانشگاه پلاکاردهایی را که از قبل آماده کرده بودند به بالای سر خود گرفتند که برخی از آنها خواسته های دانشجویان از دکتر سلیمی بود و برخی نیز شعرهایی بود که در وصف سرپرست دانشگاه سروده بودند.

– از جمله متن های این پلاکاردها می توان به این موارد اشاره کرد که روی برخی از پلاکاردها نوشته بود دکتر سلیمی امید ما به شماست،  ما فقط می خواهیم نفس بکشیم، دکتر سلیمی! کمک کنید دانشگاهمان را زنده کنید و در برخی از پلاکاردها نیز اشعاری سروده شده با این مضمون : دیر آمدی ای نگار سرمست، زودت ندهیم دامن از دست.

– حراست دانشگاه علامه طباطبایی با برخی از دانشجویان که پلاکارد در دست داشتند برخورد کرد.

– رضا صحرائی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علامه زمانی که در جایگاه قرار گرفت گفت: این جشن با سه هدف برگزار شده بود که دو هدف آن را شما می دانید یکی جشن آغاز سال تحصیلی و دیگری تولید امام رضا(ع) است ولی سومین دلیل برگزاری جشن این بود که دکتر سلیمی سرپرست جدید دانشگاه را به دانشجویان معرفی کنیم که در این زمان تمام دانشجویان با کف و سوت سرپرست جدید دانشگاه را تشویق کردند وی نیز از جای خود بلند شده و به سمت دانشجویان دست تکان داد و از آنان تشکر کرد.

– صحرائی ادامه داد: تمام دانشجویان علاقه مند بودند که جشن های جداگانه ای در هر دانشکده برگزار کرده و ریاست دانشگاه را معرفی کنیم که ما تمام این جشن ها را به همین یک جشن تبدیل کردیم.

– در ادامه مجری برنامه با ارائه بیوگرافی سلیمی، از وی خواست که در جایگاه قرار بگیرد و سخنرانی کند. از جمله مواردی که مجری برنامه به آن اشاره کرد مباحثی بود که سلیمی بانی راه اندازی خانه تئاتر وابسته به خانه هنرمندان انجمن علوم سیاسی ایران و انجمن صنفی استادان دانشگاه علامه بود.

– سلیمی در ادامه سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: شما نیز مانند فرزندان من هستید بویژه دانشجویان دختر که فردا نیز عروسی دختر من است.

– در ادامه گروه موسیقی ناشنوایان سرود ای ایران وطن من را اجرا کردند که تمام دانشجویان و اساتید حاضر در جشن بلند شده و این شعر را آنها همخوانی کردند. این گروه سرود که سرود تمام استانهای کشور را اجرا کردند و دانشجویان هر استان زمان شنیدن سرود استان خود بلند شده و با کف زدن گروه را همراهی می کردند.

– پس از پایان برنامه سرپرست دانشگاه علامه از اساتید و معاونین دانشگاه خداحافظی کرده و در سالن ماند تا دانشجویان مشکلات خود را با سرپرست جدید دانشگاه بیان کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.