یک دست صدا ندارد

یکی از بهترین راه‌های یادگیری و مطالعه‌ی مطالب در هر دوره‌ی سنی و هر مقطعی مطالعه‌ی مطالب به صورت دسته‌جمعی است؛ جمعی از دوستان که رابطه‌ی صمیمی با آن‌‌ها داریم و از ابراز نقاط ضعف خود در آن جمع دچار نگرانی نمی‌شویم و از دیدن نقاط قوت آن‌ها احساس بدی به ما دست نمی‌دهد.

مطالعه با گروه بزرگ‌ترین پله‌ی پرتاب به سوی موفقیت به حساب می‌آید که اگر بتوان به‌درستی از این گروه‌های دوستی استفاده کرد، شیرینی مطالعه چشیده خواهد شد و مطالعه هیچ سختی نخواهد داشت.

البته برخی دانش‌آموزان با این نوع درس خواندن مشکل دارند و نمی‌توانند در این شیوه‌ی مطالعه، مطالب را به درستی و پایا بیاموزند، با وجود این‌که به یادگیری دوستانشان کمک می‌کنند.

vvv

شاید این دانش‌آموزان به مطالعه در سکوت و تنهایی عادت کرده‌اند و یاد گرفته‌اند مطالب را به‌تنهایی حلاجی کنند. به همین دلیل به مطالعه و فکر کردن با صدای بلند عکس‌العمل نشان می‌دهند و نمی‌توانند مطالب را به آن کیفیت که در تنهایی می‌آموزند فرابگیرند. برای این دانش‌آموزان توصیه‌ای دارم که شاید کارساز باشد.

شما باید سعی کنید قبل از قراری که برای مطالعه گذاشته‌اید درس را برای خود پیش‌خوانی کنید و حتی نکات مهم و کلیدی درس را برای خود یادداشت کنید و در نهایت مرور و جمع‌بندی و رفع اشکال را با هم‌گروهی‌های‌تان انجام دهید. به این صورت، هم می‌توانید از همفکری دوستان استفاده کنید و هم مطالعه‌ی مفید،با کیفیت و دلچسبی را برای خود فراهم آورید.

با این تلاش حتی از کوچک‌ترین ساعات فراغت هم می‌گذرید و ترجیح می‌دهید وقت خود را در این گروه بگذرانید و بدین ترتیب مدیریت زمان را هم بخوبی تمرین می کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.