یک شمشیر ، یک سپر ؛ سبک باش!

پادشاهی عزم جنگ داشت. می‌دانست جنگ سختی در پیش است زیرا سپاه و جنگجویان طرف مقابل از جنگجویان او خیلی سریع‌تر و ورزیده‌تر هستند.

پادشاه اندیشید که اگر سپاهش را خیلی مجهز و پیشرفته نماید حتماً در جنگ مقابل جنگجویان سریع‌تر و ورزیده‌تر با اتکاء به تجهیزات بیش‌تر و حرفه‌ای‌تری که برای سپاهش فراهم می‌سازد موفق خواهد شد. بنابراین دستور داد برای هر سرباز یک سپر، یک شمشیر، یک نیزه و یک خنجر تیز بسازند و لباس‌های زرهی سپاه را از هر چهارطرف با ورق‌های فولاد غیرقابل نفوذ کنند.

images

هنگامی که سربازان به سلاح‌های جدید مجهز شدند سپاه حرکت کرد امّا به دلیل سنگینی لباس و تجهیزلت حرکت آنان بسیار کند و خسته‌کننده بود. آنان زمانی‌که به میدان نبرد رسیدند در کوتاه‌ترین زمان شکست خوردند .

آنان  از فرط سنگینی سلاح‌هایی که به همراه داشتند حتی نتوانستند خوب شمشیر بزنند. در حالیکه سربازان سپاه مقابل فقط یک شمشیر و یک سپر داشتند.تنها تعدادی از سربازان با انداختن سلاح‌های اضافی و درآوردن زرهی که به تن داشتند ا توانستند کمی از خود دفاع کنند و سپس از مهلکه بگریزند و عقب‌نشینی کنند.

این اصل بسیار مهم و کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که یادتان باشد لازم نیست برای موفقیت و پیروزی تکلف و سختی بیش از حد قائل شویم، با همان امکانات اولیه به بهترین شکل حرکت کنید و عمل نمایید و تنها به فراخور زمان ، خود را به سلاح و مهارت‌های جدید تجهیز نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.