یک پله از نردبان موفقیت بالاتر بروید

شاید تا کنون بسیار پیش آمده باشد که امید خود را برای رسیدن به هدف اصلی‌تان از دست داده باشید یا با نگاه به نقاط ضعف خود هدف خود را از آن‌چه بوده کوچک‌تر کرده و تغییر داده باشید که به نوعی به آن نزدیک‌تر شوید. لحظه‌ای با خود فکر کنید: چرا در دنیا افرادی زندگی می‌کنند که از موفقیت‌های خود کتاب‌ها نوشته‌اند؛ حتی شاید افرادی که بسیار بسیار معمولی زندگی کرده‌اند اما هم‌اکنون زندگی موفق خود را الگویی برای سایرین قرار داده‌اند.

خوب است بدانید همه‌ی آن‌ها یک ویژگی بسیار بزرگ دارند و آن این‌که بسیار بزرگ‌اندیش‌اند. بزرگ‌اندیشی سبب موفقیت‌های بزرگ انسان می‌شود. در سرگذشت همه‌ی آن‌ها مشکلاتی بوده که شاید حتی برای شما عجیب و باورنکردنی باشد و شاید هم مشکلات آن‌ها در برابر مشکلات شما کوچک باشد! مهم نحوه‌ی رویارویی با مشکلاتی است که برای همه در راه رسیدن به موفقیت پیش قرار می‌گیرد و راهکار همه‌ی افراد موفق این است: دوباره تلاش کن.

stop-go-back-try-again

 

شاید کتاب‌های بسیاری از این افراد خوانده باشید اما آیا روش شما برای رویارویی با موانع رسیدن به هدفتان مانند افراد موفقی است که از خود کتاب‌ نوشته‌اند و شما بسیاری از این کتاب‌ها را خوانده‌اید؟

تعداد کسانی که در مسیر زندگی، تحصیل و … امیدشان را برای رسیدن به اهداف خود از دست می‌دهند و در ادامه تلاش و پشتکار آن‌ها کم می‌شود، کم نیستند!شاید شما هم بسیاری از این افراد را در اطراف خود دیده باشید.

شما چه زمان به این جمله باور پیدا می‌کنید: «دوباره تلاش کن»؟ اگر نیرویی یا مانعی شما را از پله‌های نردبانی که در حال بالا رفتن هستید بازمی‌دارد با آن مقابله کنید. بهترین راه مقابله، به کار بردن انرژی بیش‌تر از قبل است که این مانع را خنثی خواهد کرد. موانع مانند خستگی ناشی از بالا رفتن از نردبان واقعی است که وقتی  خسته می‌شوید می‌گویید بهتر است برگردم و ادامه ندهم. همواره موانع ایجادشده متناسب با تلاش قبلی شماست و با تلاش بیش‌تر شما نسبت به قبل، قادر خواهید بود این موانع را پشت سر بگذارید. در پله‌ی بعدی مانع بزرگ‌تر و تلاش بیش‌تر  می‌شود و به همین ترتیب و توالی باید تا رسیدن به آخرین پله‌ی نردبان موفقیت‌تان گام بردارید.

برای هر هدف نردبانی برای بالا رفتن قرار دارد. انسان‌های موفق برای بالا رفتن از نردبان‌های موفقیت خود در هر پله، نیروی بیش‌تری به کار می‌برند. با بالا رفتن از پله‌‌های نردبان موفقیت به نفس نفس نیفتید! این جمله، استقامت گام‌های‌تان در برخورد با مشکلات باشد: دوباره تلاش کن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.