۳۰ کاری که نباید در حق خودتان انجام دهید(بخش پایانی)

در این سلسله از مقالات سعی می کنیم راهکارهایی ارایه دهیم که با توجه به آنها زندگی موفق تری داشته باشید.

۲۶. دیگران را بخاطر مشکلاتتان مقصر نکنید.

اینکه تا چه اندازه بتوانید به اهداف و آرزو‌هایتان دست پیدا کنید به این بستگی دارد که تا چه اندازه مسئولیت زندگیتان را قبول می‌کنید. وقتی دیگران را بخاطر اتفاقاتی که برایتان می‌افتد مقصر بدانید یعنی از مسئولیت شانه خالی می‌کنید و به دیگران قدرت نفوذ به آن بخش از زندگیتان را می‌دهید.

۲۷. لازم نیست برای همه، همه کس باشید.

این کار غیر ممکن است و فقط بتدریج شما را از لحاظ روحی و جسمی خسته‌ خواهد کرد. اما لبخند زدن به دیگران می‌تواند دنیا را تغییر دهد. شاید نه کل دنیا را، ولی دنیای آن آدم‌ها را مطمئناً تغییر خواهد داد.

index

۲۸. زیاد نگران نباشید.

نگرانی، مشکلات آینده را حل نخواهد کرد، فقط لذت‌های امروز را هم از شما خواهد گرفت. یک راه اینکه بفهمید چیزی ارزش نگران بودن را دارد یا نه این است که از خودتان بپرسید، این مسئله در یک سال آینده مهم خواهد بود؟ در سه سال آینده چطور؟ در پنج سال چه؟ اگر اینطور نبود، پس ارزش نگران بودن را ندارد.

۲۹. روی چیزی که نمی‌خواهید اتفاق بیفتد متمرکز نشوید.

روی چیزهایی متمرکز شوید که می‌خواهید اتفاق بیفتند. تفکر مثبت از لازمه‌های هر موفقیت است. اگر هر روز صبح با این فکر بیدار شوید که اتفاقی فوق العاده در زندگیتان خواهد افتاد، و به آن توجه دقیق کنید، خواهید دید که حق با شما بوده است.

۳۰. قدرنا‌شناس نباشید.

زندگیتان خوب باشد یا بد، هر روز به خاطر آن شکرگزار از خواب بیدار شوید. مطمئن باشید کسی در جایی دیگر از جهان وضعیتی بسیار بد‌تر از شما دارد. بجای اینکه به چیزهایی که ندارید فکر کنید، سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که دارید و دیگران افسوس آن را می‌خورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.