۳ اصل طلایی برای موفقیت در کنکور سراسری

در این مقاله قصد داریم تا به بیان سه راهکار کلیدی برای موفقیت در آزمون سراسری بپردازیم.

برای انجام کارهای‌تان اولویت‌بندی کنید. حتماً تا به حال این جمله را شنیده‌اید که امسال سال شماست. پس باید در اولویت‌بندی‌های کارهای‌تان کار اصلی خود را تشخیص دهید و تمام تمرکز خود را به آن معطوف کنید. این اصل مهم را همواره به خاطر داشته باشید که پرتو های خورشید زمانی می‌سوزانند که متمرکز می‌شوند.

gg

این را بدانید که امسال کار اصلی شما، مطالعه و درس خواندن با تمام توان و با یک برنامه ریزی دقیق برای کنکور است؛ ولی این بدین معنا نیست که باید تمام کارهای دیگر خود را کنار بگذارید. سال کنکور، سالی از سال‌های زندگی شماست اما سال سرنوشت‌سازی است و قطعاً عملکرد درست و صحیح توأم با پیمودن مسیری مشخص نتیجه‌ی دلخواهتان را رقم خواهد زد.

پس از شناخت کار اصلی، نوبت به آن می‌رسد تا هدف خود را روی کاغذ بنویسید و در جایی مقابل چشمانتان قرار دهید و یادتان باشد که تنها  3 درصد از مردم هدف‌های خود را روی کاغذ می‌نویسند.

هدف عاملی است که انگیزه‌ی شما را  دوچندان می‌کند. از الان تا روز کنکور باید مسیری مشخص را طبق هدف از قبل تعیین‌شده‌ی خود طی کنید. برای طی کردن این مسیر باید بدانید چه کارهای درستی را باید انجام دهید و از انجام چه کارهای اضافه‌ای خودداری کنید.

شناخت بهتری از خود به دست آورید. مطمئنم طی چند سالی که تحصیل کرده‌اید ویژگی‌های خودتان را تا حدودی می‌شناسید. توصیه می‌کنم هفته‌ای یک ساعت برای خود وقت بگذارید و به کارهای خود فکر کنید و ببینید آیا مسیری که طی می‌کنید درست است یا نه. اگر به پاسخ واضحی نمی‌رسید یا در مورد مسیری که طی می‌کنید شک دارید با پدر و مادر یا مشاورتان گفت‌وگو کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.