۷ نکته مهم و کلیدی در مطالعه ریاضیات کنکور

 
۱- شما نمی‌توانید ریاضیات را فقط با خواندن و گوش دادن یاد بگیرید. قسمت زیادی از یادگیری ریاضیات، به تمرین کردن زیاد بستگی دارد. در فراگیری ریاضیات، یاد گرفتن چگونگی استفاده از فرمول‌ها و روش‌ها نیز بسیار مهم است.
 
۲- ریاضیات، یک موضوع زنجیره‌ای است و مطلبی که در یک روز معیّن درس داده می‌شود، بر اساس آموخته‌های روزهای قبل است؛ پس سعی کنید که تمام مطالب را به خوبی و در زمان لازم یاد بگیرید.
 
۳- فرمول‌ها و روش‌های بسیار زیادی برای حل مسایل ریاضیات وجود دارد؛ بنابراین، سعی کنید که بر فرمول‌ها و روش‌های کلیدی مسلط شوید. انجام این کار، میزان اطلاعاتی را که باید برای حل مسایل به خاطر بسپارید، کاهش خواهد داد.
 
ideas1

 
۴- وقتی روشی را برای حل یک مساله یاد گرفتید، در بیشتر موارد، دقیقاً همان روش برای حل دیگر مسایل هم می‌تواند استفاده شود. ضمناً وقتی با مساله‌ جدیدی روبرو می‌شوید، سعی کنید که آموخته‌های قبلی خود را در حل مساله جدید نیز به کار ببرید.
 
۵- فرهنگ لغات ریاضی را یاد بگیرید. اغلب کلمه‌ای که در ریاضی مورد استفاده قرار می‌گیرد، وقتی در مبحثی غیر از ریاضی هم مورد استفاده قرار بگیرد، معنای متفاوتی می‌دهد. کلمات و اصطلاحات جدید ریاضی و معنای ریاضی آنها را در قسمت‌های خاصی از دفتر خود وارد کنید.
 
 
۶- برای یادگیری بهتر ریاضیات، حتماً از ابتدای دبیرستان شروع کنید؛ زیرا ریاضی از جمله درس‌هایی است که مطالبش به صورت زنجیره‌وار به هم وصل است و دانستن مطالب قبلی، نقش مهمی در یادگیری مطالب بعدی دارد.
 

۷- کتابهای درسی ریاضی دبیرستان، بسیار مهمند؛ پس سعی کنید که ابتدا کتاب‌ها را مطالعه کنید و سپس به سراغ جزوه‌ها و سایر ابزارهای کمک آموزشی از قبیل کتاب تست و دی وی دی های آموزشی بروید. 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.