10 سوء تعبیر از موفقیت

1-بعضی از مردم به خاطر گذشته‌شان، تحصیلاتشان و… موفق نیستند.هیچ کس نمی‌تواند موفق باشد مگر بخواهد و سپس برای بدست آوردنش بکوشد.

2- افراد موفق اشتباه نمی‌کنند.آن‌ها هم مثل ما اشتباه می‌کنند فقط نکته اصلی این است که آنها اشتباهشان را تکرار نمی‌کنند.

3- برای موفق شدن باید 60 (70، 80، 90 و…) ساعت در هفته کار کرد.موفقیت به «زیاد» انجام دادن کاری ربط ندارد، بلکه بیشتر به «درست» انجام دادن آن ربط دارد.

4- فقط اگر قواعد خاصی را اجرا کنیم موفق می‌شویم.چه کسی قواعد را به وجود می‌آورد؟ موقعیت‌ها متفاوتند. گاهی لازم است از قواعد خاصی پیروی کنیم و گاهی نیز باید قواعد ساخته خودمان را بکار بندیم.

5- اگر کمک بگیریم، این دیگر موفقیت نیست.موفقیت به ندرت در تنهایی رخ می‌دهد. آن‌هایی را که به موفق شدن تو کمک می‌کنند، شناسایی کن. تعدادشان کم نیست.

6- باید خیلی شانس بیاوریم تا موفق شویم.بله، کمی باید شانس آورد اما بیشتر به کار سخت، دانش و جدیت احتیاج است.

7- فقط اگر زیاد پول درآوریم موفقیم.پول یکی از نتایج موفقیت است، اما به هیچ وجه ضامن آن نیست.

8- باید همه بدانند که ما موفق هستیم.شاید با بدست آوردن پول و شهرت بیشتر، افراد بیشتری از کارتان باخبر شوند. اما، حتی اگر شما تنها کسی باشید که از این موضوع باخبرید، هنوز هم آدم موفقی هستید.

9- موفقیت، یک هدف است.موفقیت بعد از رسیدن به اهداف بدست می‌آید. وقتی می‌گویی «می‌خواهم آدم موفقی شوم» از شما سوال می‌کنند: «در چه چیزی؟»

10- به محض این‌که موفق شویم، گرفتاری‌ها هم تمام می‌شوند.شاید فرد موفقی باشی، اما خدا که نیستی. پستی و بلندی‌های بسیار زیادی در پیش‌اند. از موفقیت امروزت لذت ببر، فردا روز دیگری است.

images

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.