10 نکته کلیدی برای شروع یک هفته خوب

برای یک شروع خوب هیچ وقت دیر نیست. حتما شما هم بر حسب عادت بخشی از کارهایتان و یا شروع یک کار جدید را به اول هفته موکول کرده اید؛ امروز همان روز است پس بهتر است دست به کار شوید تا هفته ای موفق را آغاز کنید. همه می دانیم که برای شروع یک فعالیت جدید و شروع کارها هیچ وقت دیر نیست اما اغلب عادت کرده ایم آن را به شروع هفته یا شنبه موکول کنیم، امروز همان شنبه ای است که برای آغاز درنظر گرفته ایم، پس بیایید شروع کنیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا 10 راز برای شروه یک هفته موفق را با شما در میان بگذاریم:

1 – برنامه ریزی کنید :
یک دفترچه تهیه کنید و اولویت های هفته را در آن یادداشت کنید .هر کاری که انجام شد و یا هر برنامه درسی و غیر درسی را که انجام دادید تیک بزنید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیفتاده است.

2 – وقت بگذارید :
برای انجام هر کار، برنامه ریزی کرده و ساعتی را تعیین و برآورد کنید آن مسئولیت یا کارتان چقدر طول می کشد به این ترتیب خودتان را موظف خواهید کرد در اسرع وقت به انجام امور بپردازید.

time1

 


3 –  استراحت و تفریح را فراموش نکنید :
علاوه بر انجام کار های محوله وقتی را برای تفریح، استراحت و گذراندن زمان در کنار دوستان و اعضای خانواده اختصاص دهید؛ این زمان ها انرژی شما را در سطح شگفت انگیزی افزایش خواهد داد.

4 – مشورت کنید :
قبل از انجام هر کار مهمی که احساس می کنید چندین راهکار مختلف برای تحقق آن وجود دارد بایک متخصص مشاوره کنید به این ترتیب از اتلاف وقت و انرژی به میزان قابل توجهی پیش گیری خواهید کرد.

5 – به برنامه تان عمل کنید :
بسیاری از ما عادت کرده ایم ایده های خوب و مبتکرانه را به خاطر ترس از نتیجه در جایی از ذهنمان ذخیره کنیم اما آنجا به هیچ کارمان نخواهد آمد مگر این که سعی کنیم آن ها را تجربه کنیم. پس سعی کنید به برنامه ای که درنظر گرفتید عمل کنید و هرگز آن را به تاخیر نیندازید.

6 – مثبت اندیش باشید :
برای موفقیت در شروع یک هفته کاری نگاه مثبت و پر انرژی به کارها و آنچه پیش رو دارید می تواند بسیار مفید،موثر و تاثیرگذار باشد.

7 – گروهی کار کنید :
از خودخواهی پرهیز و تلاش کنید در شادی ها و موفقیت هایتان دیگران را هم دخیل کنید. همیشه به فکر این نباشید که خودتان گل بزنید هر از چند گاهی به جای هت تریک به فکر این باشید که پاس گل بدهید این کار نه تنها محبوبیت شما را در محیط کار افزایش می دهد بلکه انرژی تان را چند برابر می کند.

8 – خطاپذیر باشید :
وقتی کار اشتباهی انجام دادید بدون بهانه آن را بپذیرید و اگر لازم دیدید عذرخواهی کنید گاهی تعصب بیش از حد به روی یک ایده یا تصمیم باعث می شود که کل ماهیت کارتان زیر سوال برود.

9 – راه راست را انتخاب کنید :
همیشه میانبرهای غیر قانونی یا به اصطلاح راه های دور زدن برخی مشکلات به ذهن خطور می کند و بعضا ممکن است وسوسه شویم که کاری خلاف عرف و اخلاق انجام دهیم تا موفقیت بیشتری به دست آوریم اما توصیه ما به شما این است که از امتحان کردن این روش ها یا فکر کردن به آن پرهیز کنید چراکه اگر در ظاهر هم موفق شوید در پیش وجدانتان شکست خورده و بی ارزش خواهید بود.

10 – به خدا توکل کنید :
اول و آخر این برنامه ریزی یک اصل مهم است و آن این که به خدای بزرگ اعتماد کنید و بدانید او بهتر صلاح کار ما را می داند. اگر به آنچه می خواستیم رسیدیم باید شکرش را به جا آوریم و اگر به آنچه می خواستیم نرسیدیم باز هم باید شکر کنیم و به حکمتش رضایت دهیم.

منبع : khorasannews.com
 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.