20 توصیه ی کلیدی برای موفقیت در آزمون سراسری (بخش دوم)

6- به آرامش روحی و روانی خود توجه داشته باشید و در صورت داشتن اضطرابِ بیش از حد معمول یا هر مشکل دیگری که موجب اختلال در یادگیریتان می شود از مشاورتان کمک بخواهید.

7- نگرش مثبت داشته باشید و در جهت آن تلاش و کوشش کنید. «اگر گویی که نتوانم، برو بنشین که نتوانی/ و گر گویی که بتوانم، قدم در نه که بتوانی» . داشتن نگرش منفی شما را از کوشش و تلاش باز می دارد. یادتان باشد که همیشه به خدا امید داشته باشید و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید. اصلا امیدوار بودن و تلاش کردن، خود بخشی از موفقیت است!

think_positive_do_positive_be_positive_mousepad-r588298721e2c4358a4b5e9a97c3b1d79_x74vi_8byvr_324

8- در یکی از آزمون های آزمایشی معتبر و استاندارد معتبر شرکت کنید تا نقاط ضعف و قوت خود را بیابید. سعی کنید بر اساس برنامه های میان مدت و بلند مدت برگزار کننده ی آزمون پیش بروید. این اقدام به شما در داشتن برنامه های بلند مدت و میان مدت کمک زیادی می کند و خیالتان را از این بابت راحت می کند. توجه داشته باشید که نتایج این آزمونها نباید شما را مغرور و یا مایوس کند. تجربه نشان داده که تغییر و نوسان در روند نتایج آزمون های آزمایشی بارها و بارها اتفاق افتاده است، این بستگی به شرایط شما دارد.

9- یک دانش آموز برای موفقیت در کنکور سراسری باید وقت ویژه ای برای مطالعه در نظر بگیرد و به قول معروف از خود مایه بگذارد. دانش آموزان موفق روزهای مدرسه 5 ساعت و روزهای تعطیل 10 ساعت مطالعه می کنند. البته این مقدار با توجه به میزان توانایی و نیاز شما می تواند متفاوت باشد. توجه داشته باشید که سلامت جسمی و روحی شما از هر چیز دیگری مهمتر است و نباید فدای ساعت مطالعه شود.

10- این نکته کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که مهمترین منبع مطالعهاتی برای کنکور، فقط و فقط کتاب درسی است؛ اما در کنار آن به تهیه کتاب های کمک درسی و تستی مناسب و استاندارد اقدام نمایید. ( دبیران، رتبه های برتر سالهای قبل و مشاوران باتجربه و باسواد می توانند در این رابطه به شما کمک کنند) همچنین دفترچه سوالات کنکور سراسری داخل و خارج کشور چند سال گذشته را تهیه کنید و در موقع مناسب یعنی در دوران جمع بندی از آنها استفاد کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.