روش مطالعه دروس ریاضی رشته ریاضی(بخش سوم)

در بخش اول و دوم از این سلسله مقالات به بیان دو مرحله ابتدایی از مطالعه دروس ریاضی رشته ریاضی یعنی مرحله یادگیری و تمرین پرداختیم.در این قسمت گام سوم مطالعاتی این دروس یعنی مرور را مورد بررسی قرار می دهیم.
 
3- مرور
چون حجم مطالب در درس رياضي زياد است، ممکن است بعضي از مطالبي را که قبلاً مطالعه کرده‌ايد، فراموش کنيد. در اين صورت حتما بایستی در فواصل زمانی معين و منظم، مطالب خوانده شده را مرور و دوره کنيد.
 
index
 
 
در اين مرحله از مطالعه مي‏توانيد هم از جزوه و هم از خلاصه‏ نويسي‏هایی که در دو مرحله قبلی تهیه نموده اید و یا از منابع کمک آموزشی استاندارد موجود در بازار که شامل نکات مهم و کنکوری با زبان ساده و قابل فهم است استفاده کنيد.
 
پس از خواندن آ‏نها و يادآوري نکات مهم و کلیدی، بهتر است که به سراغ تست‏هاي علامت‏گذاري‌شده برويد و آنهايي را که قبلاً اشکال داشتيد، مجدداً حل کنيد، و اگر زمان داشتيد، تعدادي تست جديد از آن مبحث را نيز حل کنيد.
 
برای تسلط کامل بر مباحث پر شمار درس ریاضی هر اندازه که بتوانيد تعداد دفعات مرور را بيشتر کنيد، به همان نسبت آماده ‏تر مي‌شويد و حضور ذهن بالاتري براي حل سؤالات تستي پيدا خواهید کرد. 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.