کوله پشتي کنکوري هاي 95 – بخش چهارم

 فقط همين يک برنامه را نگاه مي‌کنم و بعد مي‌روم سر درسم. شايد باور نکنيد، اما تمام مدتي که در خانه بودم، اين يک جمله را به خودم  مي­گفتم و آخر هم سر درسم نرفتم!جالب اين است که بي‌مزه‌‌ترين و به قول معروف آبکی ترین برنامه­ هاي تلويزيون برايم جذاب شده بود!

انگار مرا با قوي‌ترين چسب موجود، محکم روبروي تلويزيون چسبانده بودند و موظف بودم که تمام برنامه‌ها را تماشا کنم؛ برنامه‌هايي که در حالت عادي و وقتي تکليف درسي نداشتم، نيم نگاهي هم به آنها نمي‌انداختم. اگر هم پدر يا مادرم تذکر مي‌دادند، قهر مي‌کردم و مي‌گفتم خودم بزرگ شدم و صلاح کار خودم را مي‌دانم، و در نتيجه، مهم­ترين  دوراني که بايد مطالعه مي‌کردم، وقتم را به بطالت گذراندم.

Blog-Topic-Ideas

براي همين به داوطلبان کنکور 95 پيشنهاد مي‌دهم که به هيچ وجه تلويزيون را بدون هدف روشن نکنند و بعد از اتمام برنامه مورد نظر خود (که آن هم يک يا دو برنامه انتخاب شده از بين تمام برنامه‌هاست)، بسرعت تلويزيون را خاموش کنند و به محل مطالعه خود برگردند. بهتر است که داوطلبان از ديدن برنامه‌هاي هيجان‌انگيز يا سريال‌هاي دنباله‌دار بپرهيزند و به برنامه‌هاي کوتاه طنز با توجه به نکات ذکر شده بالا بپردازند.
 

راستي برخي از بچه‌ها که خود بنا به دلايلي که اغلب آنها هم ناشی از تبلی و بی برنامگی خود آنهاست، مطالعه نمي‌کنند، براي کاهش اضطراب و استرس خود سعي مي‌کنند که زمان دوستانشان را با کشاندنشان  به پاي تلفن و موبایل تلف کنند؛ پس بايد کاملا مواظب تلفن و موبایل هم نيز بود.

 

برای مشاهده بخش اول مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش دوم مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش سوم مقاله اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.