9 رتبه‌ی برتر کنکور 94 از روز کنکور می‌گویند

گفت‌وگو با:

مائده آشفته برآبادی، رتبه‌ی 1 ریاضی منطقه‌ی 3 از خواف

کیانا تدبیر، رتبه‌ی 2 تجربی کشور از لنگرود

سارا همتی، رتبه‌ی 1 تجربی کشور از تبریز

ریحانه سردارزهی، رتبه‌ی 30  از دشت‌یاری

محمدمهدی خادم‌بشیری، رتبه‌ی 1 تجربی منطقه‌ی 3 از گچساران

محمد عابدینی، رتبه‌ی 33 انسانی از شهر قدس

کیارش زارع، رتبه‌ی 7 تجربی کشور از بیرجند

مهدی لطافتی، رتبه‌ی 4 ریاضی کشور از شیراز

محمدامین خادم‌بشیری، رتبه‌ی 6 تجربی منطقه‌ی 3 از گچساران

روز کنکور را چگونه آغاز کردید و در جلسه‌ی کنکور چه گذشت؟

مانده آشفته: من به‌راحتی بیدار شدم. صبحانه‌ی مفصلی خوردم و با پدر و مادرم به محل حوزه رفتیم. در محل حوزه بعضی از دوستانم را دیدم و خیلی خوشحال شدم. فضای حوزه خیلی خوب بود. آزمون که شروع شد در عمومی‌ها مشکلی نداشتم و برایم راحت بود. در زمان اضافه برگشتم و چند سؤال دیگر را هم جواب دادم. در اختصاصی‌ها می‌دانستم که در ریاضی ممکن است سؤالات زیادی را کنار بگذارم. فیزیک ساده‌تر بود. شیمی را که شروع کردم متوجه شدم سخت است و انتظارش را ندارم؛ اما روحیه‌ام را از دست ندادم. تصمیم گرفتم بیش‌تر زمان‌ نقصانی را صرف حل سؤالات شیمی کنم. درکل روز آرامی داشتم و از کنکور راضی بودم.

کیانا تدبیر: صبح روز کنکور صبحانه‌ی همیشگی‌ام را خوردم و با پدر و مادرم به حوزه‌ رفتیم. حوزه‌ی کنکورم مدرسه‌ی دوران راهنمایی‌ام بود و مراقب نیز دبیر زیست خودمان بود. در درس ادبیات وقتی به سؤالات قرابت معنایی رسیدم احساس کردم سبک سؤالات جدید است و با خودم گفتم آزمون خوبی نخواهم داشت. سؤالات قرابت را کنار گذاشتم. در درس‌های دیگر عمومی مشکلی نداشتم و در زمان نقصانی هم به سؤالات قرابت برگشتم و چند سؤال را پاسخ دادم. در اختصاصی‌ها مثل همیشه از زمین‌شناسی شروع کردم اما کار جدیدی که در کنکور انجام دادم این بود که تصمیم گرفتم اول به سؤالات سال سوم و سؤالات حفظی سال چهارم جواب بدهم. به سؤالات ریاضی که رسیدم طبق معمول به سؤالات کمی پاسخ دادم. در زیست به چالش برخوردم. 5 سؤال را نتوانستم پاسخ بدهم و 2 سؤال را هم با شک پاسخ دادم. هر چه بیش‌تر گذشت روحیه‌ام کم شد. از سؤالات زیست شناسی گذشتم و فیزک برایم ساده بود. درس شیمی هم مثل همیشه جواب دادم. وقتی نگاهم به ستون پاسخ سؤالات زیست و خانه‌های خالی زیاد آن افتاد نگران شدم. سعی کردم شیمی را سریع‌تر حل کنم. 70 درصد زمان‌ نقصانی را به زیست اختصاص دادم. بعد از جلسه کنکور اصلا وضعیت روحی خوبی نداشتم.

کنکور12

سارا همتی: ساعت 6 صبح صبحانه خوردم. به حوزه برگزاری آزمون که رفتم بیش‌تر دوستانم را دیدم و شرایط همانی بود که می‌خواستم. تنها مشکلی که وجود داشت این بود که پای مراقب به میز می‌خورد و صدا می‌داد و با تذکری که دادم ایشان هم رعایت کرد. من عادت داشتم سؤالی را نزده نگذارم و سؤالاتی را که شک داشتم دور آن‌ها خط می‌کشیدم تا دوباره به آن‌ها برگردم. دین و زندگی را خیلی زود پاسخ دادم و 45 دقیقه‌ی وقت اضافه را به ادبیات و عربی برگشتم. عمومی را درکل خوب دادم. برای اختصاصی‌ها همیشه طبق دفترچه پیش می‌رفتم. من زمین‌شناسی را هم مثل زیست به صورت نکته‌ای خوانده بودم و به‌سرعت توانستم آن را جواب بدهم. در ریاضی هم یک سؤال برایم سخت بود و ایده‌اش به ذهنم نمی‌رسید. آن را رها کردم و برای بازگشت گذاشتم. زیست خیلی سخت بود و چیزی که به نظرم درست می‌آمد انتخاب می‌کردم. فقط یکی از دو سؤال نزده را برای بار دوم گذاشتم. می‌خواستم فیزیک را با سرعت جواب بدهم تا وقت بیش‌تری برای برگشتن به زیست داشته باشم اما باعث شد صورت سؤال را بی‌دقت می‌خواندم و غلط زیاد داشتم. در شیمی هم مشکلی نداشتم و طبق زمان همیشگی‌ جواب دادم. در وقت اضافه سؤالاتی را که بی‌دقتی کرده بودم بررسی کردم و پاسخ آن‌ها را عوض کردم. بیش‌تر غلط‌های کنکورم به دلیل بی‌دقتی بود. بعد از کنکور خیالم راحت بود و آرامش داشتم.

ریحانه سردارزهی: من اولین نفری بودم که به حوزه رسیدم. تعدادی از دوستانم را دیدم. مشکلی که سر جلسه‌ی کنکور داشتم صندلی فلزی من بود که خیلی سروصدا داشت و از طرفی ردیف اول بودم و مراقب‌ها رفت‌وآمد داشتند. در عمومی‌ها به انتظاری که داشتم رسیدم و خوب بود. در اختصاصی‌ها روی ریاضی خیلی سرما‌یه‌گذاری کرده بودم و می‌دانستم که اگر ریاضی را خوب بزنم رتبه‌ام خیلی افزایش می‌یابد. من در آزمون‌های کانون همیشه بین 80 و 90 درصد می‌زدم و از خودم انتظار زیادی داشتم. سؤال اول برایم جدید بود و آن را کنار گذاشتم. سؤال بعدی هم سخت بود؛ بنابراین تصمیم گرفتم ریاضی را کنار بگذارم و به سراغ درس بعدی بروم اما اشتباه کردم. چون در حین پاسخ به سؤالات درس‌های دیگر ذهنم درگیر سؤالات ریاضی بود و تمرکز لازم را نداشتم. در زمان نقصانی به ریاضی برگشتم و تمام سعی خودم را کردم که آرامش داشته باشم. سه سؤال را حل کردم اما پاسخ آن‌ها در هیچ گزینه‌ای نبود. بعد از کنکور خیلی ناراحت بودم.

محمدمهدی خادم‌بشیری: صبح به اتفاق دوستانم به محل حوزه رفتیم. کمی دیر رسیدیم اما مشکلی پیش نیامد. سوالات مربوط به دروس عمومی‌ را خیلی خوب دادم اما دفترچه‌ی اختصاصی‌ها با تأخیر داده شد و تصوری که از زمان‌های نقصانی در ذهن داشتم به هم ریخت. من با درس زیست شناسی شروع کردم و در آزمون‌های آزمایشی سؤالات نزده‌ی کمی داشتم اما در کنکور 19 سؤال را شک داشتم و ناراحت‌کننده بود. شیمی را بهتر جواب دادم و چون در ریاضی قوی بودم آن را برای آخر گذاشتم. به سراغ فیزیک رفتم و خیلی سخت بود. فکر می‌کردم سؤالات آخر آسان می‌شود اما این طور نبود و وقتی به سراغ ریاضی رفتم خیلی به‌هم‌ریخته بودم. من 16 سؤال ریاضی را نزدم و به سراغ زمین‌شناسی رفتم و فقط 9 سؤال را جواب دادم. با ناامیدی از حوزه خارج شدم و تصمیم گرفتم از فردای همان روز درس خواندن را شروع کنم. همان شب پاسخ‌نامه‌‌ روی سایت قرار گرفت و متوجه شدم که زیاد هم خراب نکرده‌ام.

محمد عابدینی: ساعت 6 بیدار شدم و موقع رفتم پای پدرم را بوسیدم و او هم برای موفقیتم دعا کرد. با یکی از دوستانم به محل حوزه که مدرسه‌ی خودمان بود رفتیم. برای این‌که دوستانم اطرافم جمع نشوند پشت درخت پنهان شدم. آزمون شروع شد و من عمومی‌ها را خیلی خوب زدم و 15 دقیقه وقت اضافه آوردم. در اختصاصی‌ها ریاضی خیلی سخت بود و روحیه‌ام را خراب کرد. اقتصاد نیز مثل کنکور 92 طرح شده بود و چون من مسئله کار نکرده بودم به مشکل برخوردم. در ادبیات اختصاصی و عربی دوباره روحیه گرفتم. فلسفه و منطق هم سخت طرح شده بود. اشتباه من در جلسه‌ی کنکور این بود که حواسم به برگه‌ی دیگران پرت می‌شد و وقتی می‌دیدم آن‌ها به همه‌ی سؤالات جواب می‌دهند روحیه‌ام تضعیف می‌شد. در اختصاصی‌ها 15 دقیقه وقت اضافه آوردم ولی به هر حال نتوانستم طبق پیش‌بینی‌هایم عمل کنم. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم از ساعت عقربه‌دار استفاده کنند چون ساعت‌های کامپیوتری فرد را دچار مشکل می‌کند. بعد از کنکور فکر می‌کردم رتبه‌ام زیر 1000 شود و می‌خواستم بعد از اعلام رتبه‌ها درس خواندن را دوباره شروع کنم.

کیارش زارع: صبحانه‌ی کاملی خوردم و به حوزه‌ی کنکور رفتم. در عمومی‌ها همیشه با ادبیات چالش داشتم اما توانستم خوب بزنم و فقط دو سؤال شک‌دار داشتم. عربی را خوب زدم. زبان و دین و زندگی را هم سریع جواب دادم و از زمان‌های نقصانی استفاده کردم. در اختصاصی‌ها روی ریاضی و فیزیک حساب ویژه‌ای باز کرده بودم اما وقت کامل ریاضی که تمام شد 6 سؤال را نزده بودم. سؤالات زیست برایم ساده بود و همه را جواب دادم اما اشتباه زیاد داشتم. سؤالات فیزیک سخت بود و 4 سؤال را نزده گذاشتم. فکر می‌کردم شیمی سخت باشد اما توانستم سریع پاسخ بدهم. زمین‌شناسی را هم زود جواب دادم و در حدود 25 دقیقه زمان نقصانی داشتم که به سؤالات برگشتم. از جلسه که بیرون آمدم به خانواده‌ام گفتم همان حسی را دارم که آزمون هفته‌ی قبل داشتم.

مهدی لطافتی: صبحانه را مثل همیشه خوردم. وقتی رسیدم به حوزه خیلی شلوغ بود و نگران شدم که نکند دیر برسم. من از مسئول حوزه خواستم صندلی مرا عوض کند اما سخت‌گیری می‌کردند. من هم بحث نکردم. من همیشه اول آزمون استرس داشتم ولی می‌دانستم که به‌مرور به حالت عادی برمی‌گردم. مثلاً در اختصاصی‌ها در سؤالات ریاضی در چند سؤال اول به جواب نمی‌رسیدم و می‌گذاشتم برای پایان آزمون. فرمت پاسخ‌برگ هم مثل آزمون‌های برنامه‌ای نبود و باید به این موضوع دقت کرد. موضوع دیگری که نگرانی مرا بیش‌تر کرد این بود که علاوه بر شناسنامه کارت ملی را هم می‌خواستند. من هنوز برای کارت ملی اقدام نکرده بودم و می‌ترسیدم قبول نکنند اما با دیدن شناسنامه‌ام که شرایط مرا در مورد کارت ملی نوشته بود مرا پذیرفتند و خیالم راحت شد.

محمدامین خادم‌بشیری: همان طور که برادرم گفت با تأخیر به محل حوزه رسیدیم. یکی از آزمون‌های آزمایشی جامع را که در سال کنکور در آن شرکت می کردم در همین حوزه داده بودیم اما اعلام زمان‌ها از پشت بلندگو برای ما مشکل ایجاد می‌کرد. مشکل دیگر این بود که نور آفتاب مستقیم از پنجره به ما می‌تابید و اذیت می‌کرد. در بیرون حوزه هم عده‌ای با هم حرف می‌زدند و واقعاً مایه‌ی تعجب بود. من عمومی‌ها را برخلاف انتظارم خیلی بد جواب دادم. در اختصاصی‌ها اول زیست را جواب دادم و خیلی سخت بود و روحیه‌ام خراب شد. در فیزیک قوی بودم اما در سؤالات آن دچار چالش شدم و در مرحله‌ی اول به 5 سؤال جواب ندادم. من در شیمی سرعتم زیاد شد و اشتباهات خیلی بدی داشتم؛ به طوری که سؤال را درست حل کردم اما جواب را اشتباه وارد کردم. سؤالات ریاضی سخت بود و صفحه‌ی اول فقط دو سؤال را جواب دادم. زمین‌شناسی را در 7 دقیقه جواب دادم. در زمان بازگشت شیمی را خوب جواب دادم و در فیزیک هم توانستم سؤالات را حل کنم. در ریاضی هم به چند سؤال پاسخ دادم. یک سؤال دشوار انتگرال را حل کردم اما سؤال ساده‌ی آن را اشتباه جواب دادم. می‌خواستم به سراغ بقیه‌ی درس‌ها بروم که برگه‌ی مرا گرفتند.

۴ comments on “9 رتبه‌ی برتر کنکور 94 از روز کنکور می‌گویند

 1. ز... می‌گه:

  سلام من دانش اموز سمپاد هستم که از میرم دهم و جرو منطقه دو ام من خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی واسه کنکور استرس دارم درسم هم خیلی خوبه تو هیچ درسی مشکل ندارم ولی از فیزیک متنفرم اونقد که من که عاشق ریاضی ام دارم میرم تجربی …. الان هم کلاس خصوصی فیزیک و ریاضی میرم کانون زبان  ایران هم میرم …معلمامون خیلی تاکید میکنن که از همین حالا باید درست درس بخونیم تا چیزی که میخوایم قبول شیم …همه اینا رو گفتم تا ازتون کمک بخوام یه برنامه تخصصی بهم بدید تا بتونم موفق بشم .من باره اوله که با مجموعه شما اشنا شدم امیدوارم کمکم کنین.

  • adahmadmin می‌گه:

   با عرض سلام و احترام

   شما که دانش آموز سمپاد هستید فقط و فقط بایسی با برنامه مدرسه خودتون پیش بروید

   فریب تبلیغات موسسات مختلف و آزمون های بی کیفیت قلم و چی و … را هم نخورید

 2. پری می‌گه:

  سلام .اقای احمدی شما مشاوری بنام دکتر بهروز زمردنیا میشناسید؟اایا از مشاوران تایید شده وبا سابقه مجموعه شما هست؟/ میشه راجع به طرح جامع یکم توضیح بدینن. ایا این  همون طرحیه که استاد احمدی خودش مستقیما روش نظارت داره؟وفقط تعداد کمی از دانش اموزارو میپذیره؟ در ضمن ایا مشاوری حق گرفتن حق المشاوره را از دانش اموز داره ؟ لطفا یاجوابمو تو سایت پشتیبانی بزارین یا حداقل به ایمیلم بفرستید.خواهش میکنم زود جواب بدین.تشکر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.