5 قانون طلایی برای شاد زیستن

موضوعات بسيار اندكي در زندگي وجود دارند كه به اندازه سلامتي براي شما حایز اهمیت هستند. بنابراين بايد مراقب آنها باشيد.كارشناسان در مقاله‌اي در سايت اينترنتي نوترالب در اين باره خاطرنشان كردند: اگر عادت خوب را همين الان بپذيريد، مي‌توانيد در تمام طول عمر از خودتان مصون باشيد.در اين مقاله قوانيني ارائه شده است كه به شما كمك مي‌كند همواره زندگي شاد و سالمي داشته باشيد.

قانون اول ورزش كردن است. اگر ورزشكار نيستيد،‌ ورزش‌ها و تمرينات بسياري وجود دارد كه مي‌توانيد به راحتي در منزل انجام دهيد. سعي كنيد به همراه دوستانتان چند نوبت در هفته اين تمرينات را انجام دهيد. هم چنين مي‌توانيد همديگر را تشویق و ترغيب كنيد كه براي گرفتن امتياز بيشتر، تمرينات بيشتري را انجام دهيد. يك راه ديگر هم پياده روي كردن است،اگر 30 دقيقه در روز پياده‌روي كنيد از مزاياي فراوان آن بهره‌مند خواهيد شد.
 

767


قانون دوم، استفاده از تكنيك آرامش بخش آلفای ذهنی است. در دنياي پر استرس امروز پيدا كردن راهي براي رسيدن به آرامش بسيار حائز اهميت است. در هر روز زماني را به اين كار اختصاص دهيد. براي اين كار در روز، 10 تا 20 دقيقه يك جاي خلوت بنشينيد و تمرينات  و آلفای ذهنی را انجام دهيد.

قانون سوم مي‌گويد؛ از نور آفتاب بهره‌مند شويد. البته منظور اين نيست كه ساعت‌ها در آفتاب و زیر نور خورشید قرار گيريد و هيچ محافظتي از پوست خود نداشته باشيد بلكه فقط چند دقيقه در روز اگر در تماس با نور خورشيد باشيد بدنتان مي‌تواند به اندازه كافي كه براي سلامت شما مطلوب و مورد نياز است، ‌ويتامين D توليد كند.

قانون چهارم به شما توصيه مي‌كند كه خواب مناسب و كافي داشته باشيد. كم كردن از ساعت خواب براي انجام كار يا برنامه‌هاي ديگر در نهايت به شما آسيب مي‌رساند. شما به طور متوسط به هفت تا هشت ساعت خواب در هر شبانه روز نياز داريد. هم چنين در روزهاي تعطيل آخر هفته استراحت کافی و مناسبي داشته باشيد.

قانون چهارم شامل دنبال كردن رژيم غذايي سالم است. از مصرف غذاهاي ناسالم و تنقلات به شدت پرهيز كنيد. اگر نمي‌توانيد تنقلاتي را كه مورد علاقه‌تان هستند به طور كامل كنار بگذاريد، ‌بهتر است تا حد امكان مصرف آنها را به حداقل برسانيد. همچنين در طول روز مقادير زيادي آب بنوشيد.

قانون پنجم و آخر، خنديدن است. خنده مزاياي بیشماری دارد. فيلم‌هاي خنده‌دار ببينيد و با كساني ملاقات كنيد كه مثبت و شاد هستند. سعي كنيد همواره از افراد منفي و احساسات منفي دوري كنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.