6 نكته تا رسیدن به اعتمادبه‌نفس

در این مقاله بطور اختصار به بیان راهکارهایی ساده و در عین حال موثر برای افزایش اعتماد بنفس شما داوطلبان کنکور سراسری می پردازیم.

1- همواره سعی کنید تفکر مثبت داشته باشید.هر چه خوشبین تر باشید اعتماد بنفس بیشتری خواهید داشت.

2- بسیاری از داوطلبان آزمون سراسری ، شرایط كاملاً شبیه به هم دارند. نباید نگران باشید! این اعتمادبه‌نفس است كه موجب تفاوت میان شما می‌شود.

index


3- برای ایجاد اعتمادبه‌نفس بیش‌تر، مدام با خودتان تكرار كنید كه "من تا جایی كه می‌توانستم تلاش خود را كرده‌ام و درس خوانده‌ام؛ پس حتماً موفق می‌شوم."


4- تمركز كافی روی هدف اصلی (قبولی در كنكور)، در شما احساس قدرت، اراده و استقلال ایجاد می‌كند.


5- همه‌ی داوطلبان برای قبولی در كنكور، نگراني دارند و این نگراني تنها مختص یک نفر نیست و اگر بتوانند اعتماد‌به‌ نفس خودشان را بالا ببرند، یك گام جلوتر از سایرین هستند.

6- آن‌چه توانایی‌های بالقوه‌ی شما را در جهان خارج محدود می‌كند، دو چیز است: باورهای شما و این‌كه تا چه حد به توانایی خود در انجام كارها اطمینان دارید. هنگام پاسخ‌گویی، فقط به پاسخ دادن توجه كنید و توجه خود را به شرایط محیطی كاهش دهید.

۲ comments on “6 نكته تا رسیدن به اعتمادبه‌نفس

 1. maryam می‌گه:

  سلام استاد احمدی خسته نباشید!استاد من واسه خودم ی برنامه ریختم میخوام ببینم نظرتون راجبش چیه.1پیش مطالعه وخواندن درس هر روز در همان روز_خواندن شبی 20 لغت ازسال1.2.3.4زبان انگلیسی+تست زن ازتمام درسا! من امسال کلاس سوم دبیرستانم…لطفا کامنتاتونو چک کنید ممنون

  • adahmadmin می‌گه:

   با عرض سلام

   برای  سال سوم هدف فقط و فقط ارتقای معدل است با توجه به تاثیر مستقیم و قطعی معدل در کنکور

   بنابراین فقط بایستی بصورت تشریحی درس بخوانید و تمرین زیاد حل کنید

   فقط تشریحی درس بخوانید و نمونه سوال امتحانات نهایی زیاد حل کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.