7 كليد موفقيت در كنكور سراسری

دانش‌آموزان و داوطلبان زيادي براي كنكور سراسری آماده مي‌شوند و انگيزه‌ي كافي براي موفق شدن در كنكور و كسب يك نتيجه‌ي خوب در این رویداد مهم را دارند. اگر مي‌خواهيد داوطلب موفقي در كنكور باشيد، به نكات زير با دقت تمام توجه كنيد و كليد‌هاي موفقيت در كنكور را بررسي كنيد.

كليد 1: اميد و انگيزه

وقتي كاري را با اميد و انگيزه شروع مي‌كنيد و با علاقه ادامه مي‌دهيد، نتيجه‌ي خوبي هم مي‌گيريد. درس خواندن و آمادگي براي كنكور، انگيزه مي‌خواهد. چه انگيزه‌اي بهتر از قبولي در دانشگاه و تحصيل در رشته‌ي مورد علاقه، چه اميدي بيش‌تر از موفق شدن در كنكور و چه هدفي مهم‌تر از تلاش براي ساختن آينده!

??????????????????

كليد 2: تلاش و پشتكار

این اصل مهم و کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که براي موفق شدن در هر كاري تلاش و پشتكار مهم‌تر و مؤثرتر از هوش و استعداد ذاتي است. درس خواندن يعني تلاش براي يادگيري، تلاش بيش‌تر و مداوم‌ يعني يادگيري بهتر و كامل‌تر و يادگيري بهتر يعني مسلط شدن به همه‌ي نكات و مفاهيم.

كليد 3: خودباوري

وقتي با اطمينان و باور قلبي اقدام به انجام كاري مي‌كنيد و خودتان و توانايي‌هاي‌تان را باور داريد، نتيجه‌ي بهتر و مطلوب‌تري هم مي‌گيريد. زياد درس بخوانيد، خوب درس بخوانيد، به همه‌ي نكات و مفاهيم توجه كنيد، به توانايي‌هاي‌تان ايمان داشته باشيد و به نقاط قوتي كه داريد، همواره افتخار و اعتماد كنيد.

كليد 4: برنامه‌ريزي

وقتي برنامه‌ريزي مشخصي براي انجام كارهاي‌تان داريد، هم كارها را به نحو احسن انجام مي‌دهيد و هم از انجام آن‌ها لذت مي‌بريد و حس خوبي داريد. براي مطالعه‌ي همه‌ي درس‌ها برنامه داشته باشيد. با برنامه‌ريزي، زياد درس بخوانيد و متعادل. يك‌برنامه‌اي باشيد و مسير مشخصي را براي حركت يك‌ساله‌ي خود انتخاب كنيد و همواره طبق آن حركت كنيد و سعی کنید از مسير صحیح مطالعه خارج نشويد.

كليد 5: انتخاب درست

انتخاب درست، علاوه بر اين‌كه تضمين‌كننده‌ي موفقيت است، باعث ايجاد آرامش و اطمينان قلبي در افراد مي‌شود. اولين و مهمترین گام براي شروع يك مطالعه‌ي موفق، انتخاب منابع مناسب براي درس خواندن است. در انتخاب منابع مطالعاتي دقت كنيد و منابعي را انتخاب كنيد كه مناسب، كاربردي و حاصل خرد جمعي و تأليف گروهي باشند.

كليد 6: محك و ارزيابي

ارزيابي مرحله به مرحله در انجام كارها باعث كسب تجربه و شناسايي نقاط قوت و توجه به نقاط ضعف مي‌شود. ارزيابي مرحله به مرحله‌ي آموخته‌ها و يادگيري‌ها، باعث تكميل يادگيري‌ها و تثبيت نقاط قوت پايدار و تبديل يادگيري‌هاي ناقص به كامل مي‌شود و تلاش براي برطرف كردن نقاط ضعف و مبهم يادگيري بيش‌تر مي‌شود. پس شرکت منظم و مستمر در آزمون های آزمایشی استاندارد را فراموش نکنید.

كليد 7: هدف‌گذاري

اين روشني هدف است كه انگيزه ايجاد مي‌كند و انرژي زيادي براي پيمودن مسير و رسيدن به هدف را ايجاد مي‌كند. آمادگي براي كنكور هدف مي‌خواهد؛ يك هدف‌گذاري بلند‌مدت. رسيدن به اين هدف‌گذاري بلند‌مدت، مستلزم به سرانجام رساندن هدف‌گذاري‌هاي كوتاه‌مدت و ميان‌مدت است. براي هر مرحله از يادگيري، هدف‌گذاري كنيد؛ هدف‌گذاري براي تثبيت و حفظ نقاط قوت و برطرف كردن نقاط ضعف.

 

۲ comments on “7 كليد موفقيت در كنكور سراسری

 1. داریوش می‌گه:

  ممنون از مطالب مفیدتون.اگر امکانش هست کتاب های مفید و موثر هم برای رشته تجربی معرفی کنید.

  • adahmadmin می‌گه:

   درس ادبیات و زبان فارسی:

   برای رسیدن به درصد عالی در درس ادبیات باید کتاب ها را به صورت مبحثی تهیه کنید:

   برای لغت، املا و واژگان: نشر الگو

   زبان فارسی و آرایه: کتاب تخته سیاه

   قرابت معنایی: واسه آموزش دریافت و مهروماه و خوشخوان …واسه تست الگو

   تاریخ ادبیات:اگر میخواهید تمام تاریخ ادبیات ها را یکجا و شسته رفته داشته باشید: کتاب تخته سیاه

   پیشنهاد می کنیم پس از پایان هر مبحث از کتاب های فوق تست ها را از کتاب ادبیات موضوعی گاج بزنید. و از پراکندگی مباحث در کتب مختلف نترسید! با تهیه بهترین منابع شما یک گام از بقیه داوطلبان جلوترید!

   اگر فقط یک کتاب میخواهید –> ادبیات موضوعی گاج

    

    

   بهترین منابع کنکور عربی:

   کتاب های درس عربی را با توجه به سطح خود انتخاب کنید. برای درس عربی اگر پایه ی ضعیفی دارید پیشنهاد میکنیم از لوح فشرده عربی کنکور استفاده کنید. فوق العاده به شما کمک خواهد کرد.

   درصورتی که سطح قابل قبولی دارید میکرو گاج  ، خیلی سبز( فوت و فن عربی ) استفاده کنید.

   توجه بفرمایید کتاب ایاد فیلی نیز یکی از منابع خوب سابق بوده است در سال های اخیر به دلیل استاندارد نبودن کامل تست ها صرفا جنبه آموزشی داشته و توصیه نمی شود.

    

    

   بهترین منابع کنکور  دین و زندگی:

    

   برای درس دین و زندگی ابتدا کتاب درسی!! باید آیات کتاب های دین و زندگی ۲و۳و۴ را کامل یاد بگیرید بطوری که اگر آیه ای پرسیدند آیات قبل و بعد آن را بدانید و به سرعت تشخیص دهید که مربوط به کدام سرتیتر یا تییتر از متن درس است.

   پس از کتاب درسی کتاب گاج (جامع و آیات و نکات) که بصورت مفصل به به این درس پرداخته و اگر به دنبال یک کتاب خلاصه تر هستید خیلی سبز را پیشنهاد میکنیم که حجم کمتری دارد اما پس از کتاب گاج بهترین منبع کمک درسی شناخته شده است.

    

    

   بهترین منابع کنکور  زبان انگلیسی:

    

   برای زبان انگلیسی کتاب مبتکران دکتر اناری. همچنین کتاب انتشارات شبقره (رضا کیاسالار)خیلی سبز جامع، reading خیلی سبز. تمام کتاب هایی که در این مطلب معرفی شده منابع بسیار خوبی هستند و تفاوت زیادی با هم ندارند و اولویت بندی انجام شده بخاطر تمایز های جزئی است.

    

    

   و اما دروس اختصاصی: بهترین کتب کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور تجربی، ریاضی، انسانی و هنر به ترتیب در ادامه بررسی شده است.

   بهترین منابع کنکور تجربی (دروس اختصاصی):

   موثرترین کتاب های تستی و کمک درسی زمین شناسی: 

    

   اولین، بهترین و قدرتمند ترین کتاب در زمین شناسی به لحاظ حجم مطلب و تاثیر خارق العاده آن برای کنکور کتاب  هفت چیز زمین شناسی خیلی سبز. که با وجود حجم کم میتوانید در مدت زمان کوتاه به درصد بسیار خوبی برسید. اگر میخواهید درصد بالایی در زمین شناسی کسب کنید کتاب زمین شناسی جامع مهر و ماه (که تقریبا حجم آن دوبرابر کتاب خیلی سبز است و دارای تست های بیشتری است) را نیز توصیه میکنیم.

    

    

   بهترین منابع کنکور  زیست شناسی:

    

   بهترین کتاب موجود درحال حاضر برای زیست در کنکور تجربی همایش زیست شناسی (نشر دریافت) . این کتاب بیشتر برای درسنامه است و برای تست از کتاب های گاج استفاده کنید. در اغلب کتب گاج استاندارد های تستی رعایت شده است.

   توجه: پیشنهاد ما برای بدست آوردن درصد بالا در زیست شناسی کنکور پک کامل زیست (۵جلد کتاب): کتاب ۲ جلدی همایش زیست شناسی (برای درسنامه) و برای تست: کتب سال دوم و سوم و سال چهارم گاج.

   *یکی از درسنامه هایی که علیرغم اینکه شاید خیلی معروف نباشد ولی به شخصه خیلی قبول دارم کتاب فاگوزیست فردین جوادی است. اگر واقعا دوست دارید بر روی یک کتاب حجیم و فوق العاده وقت بگذارید شدیدا فاگوزیست را پیشنهاد میکنم.

   اگر می خواهید تست بیشتری کار کنید از کتب ۸۰۰۰تست گاج برای تست استفاده کنید.

    

    

   بهترین منابع کنکور درس ریاضیات رشته تجربی:

    

   درصورتی که مهارت بالایی در درس ریاضی ندارید ابتدا از کتاب آبی کانون (سطح ساده) استفاده کنید و برای مرحله بعد (سطح پیشرفته) کتاب خیلی سبز .

   اگر قصد دارید کتابی داشته باشید که درسنامه خوبی داشته باشد بنده مهروماه را پیشنهاد میکنم.

   کتاب جامع مهروماه کتاب بسیار خوبی است درسنامه ی مفهوم تری نسبت به تخته سیاه دارد .

    

    

   بهترین منابع کنکور  فیزیک:

    

   کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون و برای سطح پیشرفته تر کتب گاج نقره ای و پس از آن خیلی سبز

   بهترین منابع کنکور  شیمی:

   کتب تستی و آموزشی شیمی

   برای درس شیمی بسیاری معتقد اند شیمی سال دوم مبتکران  بهترین منبع و برای شیمی سال سوم و چهارم خیلی سبز  مناسب ترین کتب شیمی هستند. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.