8 نکته، 8 کلید موفقیت

حتما گاهی اوقات برای شما هم پیش آمده است که به موفقیت افرادی که در حوزه‌هایی که شما فعالیت داشته‌اید غبطه خورده باشید؛ اما آیا تا به حال به چرایی و چگونگی دلایل و مسیرهای موفقیت افراد پی برده‌اید؟ می‌خواهیم در این مطلب برای شما داوطلبان کنکوری چند ابزار مهم و کارآمد را معرفی کنیم که مطمئناً در طی یک سال تحصیلی و مسیری که تا روز کنکور طی خواهید کرد برای‌تان مؤثر و مفید خواهند بود.

مهمترین ابزار‌هایی که برای موفقیت در آزمون سراسری بایستی به کار بگیرید عبارتند از:

1. یک آزمون آزمایشی استاندارد با برنامه‌ای جامع و جامعه‌ی آماری بالا و سوالات با کیفیت بالا برای خود در نظر بگیرید.

2. کتاب‌های کمک‌درسی شما باید در سطح درسی شما باشند؛ پس هرگز یک کتاب را با دلایلی همچون فروش بالا یا انتشاراتی خاص یا توصیه دوستان و اطرافیان تهیه نکنید.

3. سعی کنید کلاس‌هایی را انتخاب ‌کنید که خیلی وقت شما را پر نکنند؛ زیرا شما در سال کنکور بازیگر کلاس‌های کنکور نیستید و باید درنهایت در دو یا سه درس به کلاس بروید و حتماً کلاس‌ها برای شما بازده و کیفیت لازم را داشته باشند.

images

4. اگر تا پایان سال با یک مشاور باسواد پیش بروید حتی اگر کم‌تجربه باشد، احتمال موفقیت شما بیش‌تر از آن است که هر حرفی را از هر کسی بپذیرید و به طور مقطعی به آن عمل کنید.

5. زمان را از دست ندهید. هیچ تفاوتی بین زمان سپری‌شده‌ی امروز با دو روز مانده به کنکور، نیست. افرادی موفق می‌شوند که درک درستی از اهمیت زمان و مدیریت دقیق زمان داشته باشند.

6. تلاش کنید اما تلاشی نتیجه‌بخش. به یاد داشته باشید بین شنا کردن برای نجات یافتن و دست و پا زدن بیهوده، تفاوت زیادی وجود دارد.

7. قانون جذب را هرگز فراموش نکنید. تجربه نشان داده است که فکر کردن به اهداف خوب و داشتن افکار مثبت روحیه و انگیزه‌ی بالایی در انسان به وجود خواهد آورد.

8. در سال کنکور آرامش‌بخش وجود شما بعد از خداوند متعال پدر و مادر شما هستند. در سال کنکور بیش‌تر با آن‌ها مشورت کنید و از آن‌ها کمک بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.