Look Up، دید از نمای بالا

عبارت ابتدایی متن برای کاربران نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مهندسی بسیار آشناست. "نمای بالا" در این نرم‌افزارها به قسمتی از عملکرد viewing یا مشاهده اختصاص دارد که کل مجموعه‌ی شبیه‌سازی‌شده را در یک گستره‌ی قابل تنظیم در شرایطی به نمایش درمی‌آو‌رد که گویی ناظر در پشت نمایشگر رایانه‌ی خود، جایی در بالای تمام مجموعه قرار دارد.

"دید از نمای بالا" برای مهندسان طراحی بسیار پرکاربرد است. طراحی‌های اصلی در نمایش‌های زاویه‌های جانبی و شمالی- جنوبی انجام می‌شود؛ اما زمانی که قرار است کل مجموعه در یک دید گسترده و همه‌جانبه بررسی شود، انتخاب اصلی‌شان نمای بالا خواهد بود.

mechanical-engineering-scholarships

دید از نمای بالا به فرد این توانمندی را می‌دهد تا تمام مجموعه را یکسان ببیند و در زمان مشاهده، هماهنگی‌های ظاهری اشیا و تجهیزات، تمرکز او را بر هم نزند. گاهی  در زمان طراحی، همه چیز هماهنگ و متناسب به نظر می‌رسد، اما بررسی شبیه‌سازی انجام‌شده از نمای بالا، تغییرات زیادی در فرضیه‌ی قبلی به وجود می‌آورد. در این نما، پیدا کردن برجستگی‌ها و فرورفتگی‌ها هم بسیار ساده می‌شود.

همه‌ی شما، فارغ از این‌که در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی مشغول به تحصیل باشید یا حتی گروه هنر و زبان و هنرستان، یک مهندس هستید. همه‌ی شما در مراحل فرآوری و بهره‌برداری از یک پروژه‌ی مهم به نام کنکور سراسری یا امتحان نهایی قرار دارید. شبیه‌سازی کردن و مدل ساختن از مراحل کار، جزء اصلی‌ترین مسئولیت‌های شما و همه‌ی مهندسان پروژه‌هاست.

گاهی لازم است تا از جایی در بالای برنامه‌ی درسی‌تان به همه‌ی عملکردها شامل ساعت مطالعاتی، حل کردن تست و تمرین، تسلط بر تمرینات کتاب درسی، منابع آموزشی و کمک آموزشی مورد استفاده برای هر درس، میزان مرور و جمع‌بندی درس‌ها و… نگاه کنید.

دید از نمای بالا در عملکردهای تحصیلی شما نیز بسیار پرکاربرد خواهد بود. در بعضی بازه‌های زمانی سال تحصیلی لازم است تا از بالا به بررسی و تحلیل عملکردها بپردازیم و بالا و پایین کارنامه‌ها را پیدا کنیم. گاهی برای انتخاب منابع درسی مورد نیاز در پروژه‌های آتی برنامه‌ی آزمون های آزمایشی که در آنها شرکت می کنیم به این دید نیاز داریم و گاهی هم برای اصلاح موارد کم‌بازده آن.

اصلی‌ترین نکته در استفاده‌ی درست و بجا از این قابلیت، عدم پیش‌داوری است. باید به نتایج حاصل از اطلاعات قابلیتlook up  اعتماد کنید و مطمئن باشید که داده‌های برآمده از این تحلیل، مناسب‌ترین گزینه برای اعمال تغییرات جدید در نقشه‌ی کلی پروژه است.

Look up، تغییرات زیادی در فرضیه‌های اولیه‌ی طراحی ایجاد کرده و آن را تا حد بسیار قابل قبولی بهینه می‌کند. در این تجربه‌ی دلنشین مهندسان چیره‌دست شریک شویم و از داشتن پروژه‌های بی‌نقص و کم‌نظیر در کارنامه‌ی کاری‌مان لذت ببریم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.