آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ۹۷ و این ده نکته

به یاری خداوند، در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته‌جاری (۶ و ۷ اردیبهشت ‌ماه) آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷ و همچنین اولین مرحله آزمون بیست و سومین دوره المپیاد علمی ـ دانشجویی کشور در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود. به همین خاطر، مناسب دیدیم که در این ستون، به یاد کرد نکاتی که اطلاع داشتن از آنها برای داوطلبان این آزمون مهم لازم به نظر می‌رسد، بپردازیم. این نکات به قرار زیر است:
 
۱ـ کارت شرکت در آزمون داوطلبان این آزمون، از امروز (دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه)، برای مشاهده و پرینت روی سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت و داوطلبان لازم است که براساس مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌، نام‌خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد رهگیری) خود نسبت به پرینت کارت شرکت در این آزمون اقدام کنند.
 
۲ـ برای شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار داوطلبان و ارایه آن الزامی است؛ بنابراین، تمام داوطلبان باید شخصاً نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.
index
۳ـ آن گروه از داوطلبان که علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی‌شان، متقاضی شرکت در یکی از کدرشته‌های امتحانی دیگر به عنوان رشته امتحانی دوم (رشته شناور) نیز بوده‌اند، باید کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خود را نیز از سایت سازمان سنجش پرینت گرفته و به نشانی حوزه امتحانی مندرج روی کارت خود مراجعه کنند.
 
۴ـ آن گروه از داوطلبان که منحصراً متقاضی شرکت در اولین مرحله آزمون بیست و سومین المپیاد علمی ـ دانشجویی کشور شده‌اند، لازم است که براساس برنامه زمانی اعلام شده برای هر یک از رشته‌های مذکور، در آزمون رشته امتحانی دوره کارشناسی‌ارشد مربوط شرکت کنند. گفتنی است که این داوطلبان نیز باید همزمان با سایر داوطلبان کدرشته­های مربوط، از امروز (۳ اردیبهشت ماه) به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به پرینت کارت شرکت در این آزمون، اقدام و بر اساس تاریخ و نشانی تعیین شده روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.
 
۵ـ داوطلبان آزمون کارشناسی‌ارشد ۹۷، چنانچه در مندرجات کارت شرکت در آزمون خود مغایرتی مشاهده کردند، لازم است که بر اساس بند «ج» اطلاعیه مربوط به تاریخ، محل رفع نقص کارت و برگزاری این آزمون که علاوه بر سایت سازمان سنجش، در همین شماره از پیک‌سنجش نیز درج شده است، اقدام کنند.
 
۶ـ معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان، بر اساس آنچه که در فرم ثبت‌نام اینترنتی از سوی خود آنان اعلام شده، درج گردیده است؛ بنابراین، شایسته است که داوطلبان، معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به بند «ه‍« اطلاعیه مربوط به تاریخ، محل رفع نقص کارت و برگزاری این آزمون، بررسی و در صورت مشاهده مغایرت، به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند؛ چون در غیر این صورت، مسؤولیت هر گونه تبعات بعدی بر عهده شخص داوطلب بوده و هیچ گونه عذری در این زمینه پذیرفته نیست.
 
۷- آغاز فرآیند برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد، صبح‌ها از ساعت ۷:۳۰ و بعدازظهرها از ساعت ۱۴:۳۰ (دو و نیم بعدازظهر) ‌است. ضمناً درِ حوزه‌های امتحانی صبح­ها راس ساعت ۷:۰۰ و بعد از ظهرها راس ساعت ۱۴:۰۰ (دو بعدازظهر) بسته خواهد شد و پس از بسته شدن درِ سالن‌های امتحانی، از ورود داوطلبان به حوزه‌های امتحانی، جلوگیری خواهد شد.
 
۸- برای‌ پاسخگویی‌ به‌ سؤالات‌ تستی‌ و درج‌ آن‌ در پاسخنامه، باید‌منحصراً از مداد سیاه‌ نرم پررنگ‌ استفاده‌ شود و داوطلبان شایسته است که با توجه به رشته امتحانی و موادی که امتحان خواهند داد، علاوه بر مداد سیاه نرم پررنگ، لوازم مورد نیاز از قبیل مداد پاک‌کن، مداد تراش و سنجاق به همراه داشته باشند و از آوردن‌ وسایل‌ اضافی‌ مانند ساک‌ دستی‌، کیف‌ دستی‌، پیجر، تلفن‌ همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند،‌ جزوه،‌ کتاب، ماشین حساب و نظایر آن و همچنین وسایل‌ شخصی‌ به‌ جلسه‌ آزمون‌ خودداری‌ کنند؛ زیرا به‌ همراه ‌داشتن‌ هر کدام‌ از وسایل‌ یاد شده، به‌ عنوان‌ تقلب‌ و تخلف‌ تلقی شده‌ و با داوطلبان‌ متخلف، برابر آیین‌نامه‌ تقلب‌ و تخلف‌ رفتار خواهد شد.
 
۹- پس‌ از برگزاری‌ آزمون کارشناسی‌ارشد‌ و تصحیح‌ اوراق‌، کارنامه تمام‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هر یک‌ از کدرشته‌های‌ امتحانی‌، در دهه دوم خرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار داده‌ خواهد شد و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، باید بر اساس دستورالعمل‌هایی که در زمان مقرر اعلام می‌شود، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کنند.

۱۰- داوطلبانی که موفق به مشاهده و پرینت کارت شرکت در آزمون خود نشوند، باید برای پیگیری موضوع، در زمان‌های مقرر به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص (مطابق جدول شماره ۲ اطلاعیه مربوط به تاریخ، محل رفع نقص کارت و برگزاری آزمون) مراجعه کنند. 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.